Polscy piłkarze ręczni zatrzymani na ME przez Niemców! Rywale postawili ścianę przed Biało-Czerwonymi, to nie koniec walki

2022-01-18 19:42
Michał Daszek
Autor: Cyfra Sport Michał Daszek

Niestety, po zwycięstwach z Austrią (36:31) i Białorusią (29:20) skończyła się piękna seria polskich piłkarzy ręcznych. Biało-Czerwoni zmierzyli się we wtorek z Niemcami, a stawką było pierwsze miejsce w grupie i awans do kolejnej fazy mistrzostw Europy z 2 punktami na koncie. Wydawało się, że rywale Polaków przystępują do meczu z dużymi problemami, jednak na parkiecie podopieczni Alfreda Gislasona spisali się znakomicie. Polscy szczypiorniści mieli ogromne problemy z solidną defensywą przeciwników i ostatecznie ulegli im 23:30.

Polska - Niemcy 23:30

Polska: Beckman, Bis, Czapliński, Daszek, Jędraszczyk, Komarzewski, Kornecki, Krajewski, Moryto, Olejniczak, Pietrasik, Pilitowski, Przybylski, Sićko, Syprzak, Zembrzycki

Niemcy: Bitter, Dahmke, Drux, Ernst, Firnhaber, Golla, Heymann, Koster, M’Bengue, Steinert, Weber, Wiede, Wiencek, Zerbe

Sonda
Jak reprezentacja Polski poradzi sobie podczas ME 2022 w piłce ręcznej?

Mecz Polska - Niemcy wywołał wiele emocji już przed pierwszym gwizdkiem sędziów. Drużyna rywali została poważnie osłabiona w związku z pozytywnymi wynikami testów na koronawirusa. Biało-Czerwoni byli w podobnej sytuacji przed pierwszym starciem turnieju z Austrią, ale tym razem również ucierpieli, choć mniej od podopiecznych Alfreda Gislasona. W ostatniej chwili okazało się, że we wtorek nie będzie mógł zagrać Maciej Gębala, który w dwóch pierwszych meczach stanowił o sile polskiej defensywy. Łącznie obaj trenerzy nie mogli skorzystać z aż 18 szczypiornistów!

Wydawało się, że większe znaczenie absencje te będą miały dla Niemców, jednak ci od początku meczu grali twardo i solidnie. Polacy mieli spore problemy z przebiciem się przez ich defensywę, a sami nie potrafili odpowiednio zatrzymać rywali. Mimo wszystko pierwsza połowa była dość wyrównana, choć Niemcy prowadzili po niej 15:12, a Patryk Rombel stracił kontuzjowanego Bartłomieja Bisa. Kibice wierzyli w pogoń w drugiej połowie, jednak nic takiego nie miało miejsca. Rywale kontrolowali sytuację na parkiecie i ostatecznie pokonali Polskę 30:23. Na szczęście nie oznacza to końca turnieju dla polskich szczypiornistów, gdyż obie reprezentacje awansowały do kolejnej fazy turnieju, w której zmierzą się z Hiszpanią, Szwecją, Rosją i Norwegią. Poniżej możesz zobaczyć naszą relację na żywo z meczu Polska - Niemcy:

Polska - Niemcy: ME 2022 w piłce ręcznej

Najnowsze wpisy relacji pojawiają się na górze

Dziękujemy za dzisiejsze emocje! Zarówno Polacy, jak i Niemcy awansowali do drugiej fazy ME, choć nasi dzisiejsi rywale są dzięki temu zwycięstwu w lepszej sytuacji. Walka rozstrzygnie się jednak w kolejnej grupie, a na kolejne spotkania zapraszamy do portalu sport.se.pl!

Julian Koster wybrany MVP meczu. 6/6 bramek, świetny występ tego zawodnika.

Koniec meczu

Polacy jeszcze rozgrywali akcję, ale nie zdołali zmniejszyć rozmiarów porażki. Niemcy wygrywają z Biało-Czerwonymi 30:23.

23:30

Świetna interwencja Bittera i Zerbe podwyższył rezultat. 

23:29

Przechwyt Polaków, ale Niemcy powstrzymali kontrę. Do końca minuta.

23:29

M'Bengue ukarany 2 min kary i rzut karny dla Polski. Moryto pokonał niemieckiego bramkarza.

22:29

Wiencek pokonał Korneckiego z koła, choć piłka wpadła do bramki po ręce polskiego bramkarza.

22:28

2 minuty kary dla Steinerta i Sićko przelobował Bittera. 3 min do końca.

21:28

Do końca niecałe 4 minuty, a Niemcy wykorzystali błąd Polaków, którzy zgubili piłkę i przewaga rywali urosła do 7 bramek.

21:27

Obroniony rzut Syprzaka z trudnej pozycji. O korzystny wynik z Niemcami będzie już trudno, tym bardziej, że Koster rzucił swoją 6. bramkę.

21:26

Ależ walka Golli na kole, niestety zakończona golem. Już tylko nieco ponad 5 minut do końca meczu.

21:25

Daszek daje kolejny impuls! Ważny gol leworęcznego szczypiornisty z trudnej pozycji i trener Niemców prosi o czas.

20:25

Koster trafił z drugiej linii w samo okienko. Kornecki był bez szans.

20:24

Tym razem to Pilitowski wywalczył rzut karny po indywidualnej akcji. Moryto w końcu pokonał Bittera, choć niemiecki bramkarz był blisko udanej interwencji.

19:24

Niestety, dwie minuty kary dla Sićki za faul na niemieckim prawoskrzydłowym. Do tego rzut karny dla rywali, który ponownie wykorzystał Steinert.

19:23

Niemcy się pogubili i Sićko wykorzystał kontrę! Do końca niecałe 9 minut!

18:23

Daszek rzucił z drugiej linii po bloku, ale piłka szczęśliwie wpadła do bramki Niemców. Czwarty gol tego zawodnika!

17:23

Daszek trafił w osłabieniu z drugiej linii.

16:23

Weber zaskoczył rzutem z podłoża i Niemcy mają już 7 bramek przewagi.

16:22

Wydawało się, że Krajewski był faulowany przy rzucie ze skrzydła, ale sędziowie nie odgwizdali karnego i jego rozpaczliwy rzut okazał się niecelny. Do tego 2 minuty kary dla Rafała Przybylskiego.

16:22

Dahmke rzucił pierwszą bramkę w meczu.

16:21

Golla pomylił się z koła, a sędziowie nie odgwizdali rzutu karnego. Polacy nie rzucili bramki od ponad 9 minut, ale tę serię w końcu przerwał Sićko!

15:21

Tym razem to Polacy zablokowali rzut Steinerta, choć zakotłowało się przed bramką Korneckiego. Niestety, podanie Sićki do Syprzaka zostało przecięte i Niemcy suną z kolejnym atakiem.

15:21

Kornecki obronił rzut Dahmke z lewego skrzydła, ale piłka trafiła w ręce Niemców...

15:21

Kolejna idealna akcja Niemców i Golla kończy ją z czystej pozycji na kole. Tymczasem niemiecki blok nie miał problemów z zablokowaniem rzutu Sićki.

15:20

Polacy zaczęli po przerwie grać 7 na 6, z wycofaniem bramkarza. Niestety podanie do Beckmana nie trafiło do celu i ponownie atak Niemców.

15:20

Patryk Rombel już teraz wykorzystuje drugi czas, widząc niemoc swoich podopiecznych.

15:20

Koster podwyższył prowadzenie Niemców.

15:19

Moryto fatalnie przestrzelił ze skrzydła, choć jego pozycja nie była najlepsza. Sytuacja Polaków robi się coraz trudniejsza.

15:19

Weber świetnie minął naszą obronę i wywalczył rzut karny, który pewnie wykorzystał Steinert. Po 40 min przegrywamy 15:19.

15:18

Ajaj! Świetny przechwyt Moryty po błędzie Niemców, ale nasz skrzydłowy nie zdołał pokonać Bittera z najbliższej odległości!

15:18

Kornecki obronił rzut Heymanna i Polacy mozolnie rozgrywali atak pozycyjny, zakończony zablokowanym rzutem Olejniczaka. W ponowieniu sędziowie odgwizdali naruszenie pola bramkowego przez Biało-Czerwonych i piłka wróciła do Niemców.

15:18

Syprzak wykończył akcję z koła po podaniu Olejniczaka.

14:18

Steinert z siódmym golem, a szybka akcja Polaków zakończyła się na poprzeczce po rzucie Moryty. Natychmiast wykorzystał to prawoskrzydłowy Niemców, który wyprowadził drużynę na najwyższe prowadzenie w meczu.

14:16

Tym razem Bitter obronił rzut Pietrasika i piłka dla Niemców.

14:16

Kornecki świetnie obronił rzut prawego rozgrywającego, ale piłka pechowo trafiłą do Golli i Niemiec dorzucił ją do bramki.

14:15

Niestety, Daszek rzucił obok bramki, choć wydawało się, że piłka trafiła do celu po jego rzucie.

14:15

Kapitalna interwencja Korneckiego po rzucie z drugiej linii! 

14:15

Niemcy długo rozgrywali akcję, ale zgubili piłkę i Moryto błyskawicznie rzucił do pustej bramki!

13:15

Polacy grali jeszcze ponad pół minuty w osłabieniu, ale spokojnie dograli akcję do końca kary i Pietrasik przebił się przez niemiecką obronę! Sędziowie wykluczyli jeszcze Gollę za atak na twarz Polaka.

Początek 2. połowy

Obie reprezentacje wróciły już na parkiet. Polska zaczyna przy stanie 12:15!

Niemcy oddali w 1. połowie zdecydowanie więcej rzutów. Ich skuteczność to 15/20, przy zaledwie 12/15 Polski.

Kibice nie tracą wiary w reprezentację Polski! W drugiej połowie wszystko jest jeszcze możliwe.

Koniec 1. połowy

Po raz pierwszy w tym turnieju Polacy przegrywają po pierwszej połowie. Niemcy postawili Biało-Czerwonym bardzo trudne warunki i zasłużenie prowadzą po 30 min 15:12.

12:15

Kornecki obronił rzut Webera, ale Niemcy zgarnęli piłkę i rozegrali akcję do końca czasu. Weber tym razem pokonał Korneckiego.

12:14

Polacy odpowiedzieli kapitalnym trafieniem Daszka! Do końca 40 sekund.

11:14

Świetna akcja Niemców i Golla nie miał problemów, by z koła pokonać Korneckiego.

11:13

Koster mijał Olejniczaka i Polak sfaulował rywala, co sędziowie ukarali indywidualną karą. 

11:13

Niestety, faul w ataku Syprzaka i Niemcy w osłabieniu zyskali piłkę. Do końca 1. połowy tylko 2 minuty.

11:13

Druga kara 2 min dla Wiencka za jego faul na Olejniczaku!

11:13

Weber przedostał się na czystą pozycję i rzucił 13. bramkę dla Niemców.

11:12

Po 26:32 min gry trener Gislason poprosił o czas.

11:12

Olejniczak przekombinował, tyłem do bramki chciał podać górą do Syprzaka i przedobrzył, ale na szczęście Niemcy nie wykorzystali tego błędu i Kornecki w kontrze błyskawicznie uruchomił Krajewskiego, który pewnie pokonał Bittera.

10:12

Kolejny karny dla Niemców i Steinert w pierwsze tempo pokonał Korneckiego.

10:11

Po 25 min w bramce pojawił się Kornecki, ale Zembrzycki popisał się wcześniej kapitalną interwencją. 

10:11

Co za bramka Sićki! Fantastyczny rzut z drugiej linii w prawe okienko!

9:11

Koster ma wejście smoka, trzeci gol z rzędu tego Niemca.

9:10

Dobra akcja i Sićko mógł rzucić z obiecującej pozycji, więc został sfaulowany. Bitter obronił jego rzut, ale Sićko był faulowany i sędziowie podyktowali rzut karny, który ponownie wykorzystał Moryto!

8:10

Koster wszedł z ławki i w szybkim czasie rzucił dwie pierwsze bramki na tym turnieju.

8:9

Kapitalna akcja Polaków! Moryto wyprowadzony przez Sićkę na perfekcyjną pozycję i prawoskrzydłowy pewnie rzucił 15. bramkę na tych ME.

7:9

Koster dość szczęśliwie pokonał Zembrzyckiego. Po 21 minutach przegrywamy 7:9.

7:8

Krajewski był blisko przechwytu, ale na szczęście blok zafunkcjonował i Polska zyskała piłkę! Olejniczak poszedł na przebój i wywalczył rzut karny oraz karę 2 minut dla Heymanna! Moryto pewnie pokonał Bittera z 7 m.

6:8

Sićko wyprowadzony na pozycję rzutową i lewy rozgrywający wykorzystał to z drugiej linii!

5:8

Niemcy sprawiają nam bardzo dużo problemów, Olejniczak rzucał z drugiej linii i Bitter zatrzymał jego rzut, a po chwili Golla wykończył z koła. 3 bramki przewagi Niemców i Patryk Rombel poprosił o czas.

5:7

Daszek rzucał z drugiej linii, ale Bitter popisał się świetną interwencją. Steinert znowu pokonał polskiego bramkarza, tym razem rzucał, będąc tyłem do bramki!

5:6

Kolejny rzut karny dla Niemców po faulu Krajewskiego na Weberze. Steinert z czwartym golem.

5:5

Polacy wyraźnie poprawili grę w obronie, było blisko przechwytu, ale sędziowie postanowili wykluczyć Pietrasika na 2 minuty.

5:5

Gra z kołem, na którym pojawił się Syprzak i wysoki obrotowy wyrównuje wynik meczu!

4:5

Świetna akcja w obronie i Biało-Czerwoni zyskali piłkę!

4:5

Brawo Olejniczak! Wcześniej rzut Sićki został zablokowany, ale Polacy ponowili akcję i "Olej" otwiera dzisiejsze konto z bramkami!

3:5

Weber rzuca z drugiej linii i podwyższa prowadzenie Niemców. Polacy wrócili do gry w pełnym składzie.

3:4

Sędziowie odgwizdali faul w ataku Sićki przy próbie odegrania za plecami do Krajewskiego.

3:4

Steinert wyrasta na gwiazdę meczu, trzecie trafienie tego zawodnika po dobrej akcji ofensywnej Niemców.

3:3

Dwie minuty kary dla Bisa za faul na Steinercie.

3:3

Polacy mają problemy z dobrą obroną Niemców, ale Sićko popisał się fantastycznym trafieniem przy sygnalizacji gry pasywnej!

2:3

Sićko z drugiej linii, ale niestety nie trafił. W odpowiedzi Dahmke nie trafił ze skrzydła, jednak sędziowie odgwizdali rzut karny i Steinert drugi raz pokonał polskiego bramkarza.

2:2

Dobra akcja Webera i wywalczył rzut karny, który na bramkę zamienił Steinert.

2:1

Niestety, faul w ataku Daszka i piłka z powrotem dla Niemców.

2:1

Rzut Niemca z podłoża w słupek, ale piłka pechowo pozostała w posiadaniu rywali. Ci dograli akcję aż wrócili do gry w pełnym składzie, a po chwili Zembrzycki popisał się dwiema kapitalnymi interwencjami! Najpierw zatrzymał lewoskrzydłowego, a później dobitkę z koła! Co za początek meczu niedoświadczonego golkipera!

2:1

Moryto lepszy od Bittera!

1:1

Dobre dogranie do koła i rzut karny dla Polski! Świetna praca Bisa.

1:1

W ataku bez zaskoczenia: Krajewski, Sićko, Olejniczak, Daszek, Moryto i Bis. Świetna bramka otwarcia Daszka, a po chwili błąd Niemców i dwie minuty kary dla Wiencka za faul na Olejniczaku, który starał się wyprowadzić kontrę!

0:1

Niestety, dobre dogranie Niemców do koła i rywale otwierają wynik bramką obrotowego.

W bramce Biało-Czerwonych dość niespodziewanie rozpoczął Mateusz Zembrzycki! W obronie gra też Ariel Pietrasik.

0:0

Zaczynamy! Przy piłce Niemcy.

Nieobecni reprezentanci wspierają swoich kolegów z hotelu! 

Nie zabrakło pewnego zakłopotania, gdyż szczypiorniści myśleli, że odsłuchają tylko jednej zwrotki, a organizatorzy przygotowali też drugą zwrotkę hymnu. Teraz pora na niemiecki utwór państwowy.

Czas na "Mazurek Dąbrowskiego" w Bratysławie!

Polscy szczypiorniści wychodzą już na parkiet! 

Do meczu pozostało 10 minut, a my zapraszamy już na relację na żywo! Trenerzy obu reprezentacji nie będą mogli dziś skorzystać z aż 18 (!) zawodników, jednak na parkiecie szykuje się prawdziwa wojna o 1. miejsce w grupie!

Niestety, Maciej Gębala nie został dopuszczony do meczu, więc trener Patryk Rombel nie będzie mógł dziś skorzystać z tego obrotowego. 

Dobre informacje napłynęły z Bratysławy już na kilka godzin przed spotkaniem! 

Witamy w relacji na żywo z meczu Polska - Niemcy! W ostatnim spotkaniu fazy grupowej mistrzostw Europy 2022 podopieczni Patryka Rombla zmierzą się o pierwsze miejsce z jedną z czołowych drużyn świata. Początek starcia zaplanowano na 18:00!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze