Marcin Lijewski

i

Autor: Cyfrasport Marcin Lijewski

Klamka zapadła

Reprezentacja Polski ma nowego trenera! Legendarny zawodnik objął kadrę, pierwszym celem awans na ME 2024

2023-03-29 12:38

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej oficjalnie ma nowego trenera! Bartosza Jureckiego, który był tymczasowym selekcjonerem, na stałe zastąpił legendarny kadrowicz - Marcin Lijewski. Pierwszym celem 45-latka w nowej roli będzie awans na mistrzostwa Europy 2024, do których rozpoczęły się już eliminacje.

Marcin Lijewski został trenerem reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych. Zastąpił tymczasowo pełniącego tę funkcję Bartosza Jureckiego, który zespołem narodowym kierował tylko w dwóch marcowych meczach przeciwko Francji. Na początku lutego Związek Piłki Ręcznej w Polsce ogłosił, że po nieudanych mistrzostwach świata umowa z trenerem Patrykiem Romblem nie zostanie przedłużona.

Marcin Lijewski nowym trenerem reprezentacji Polski w piłce ręcznej

Od tego momentu związek prowadził rozmowy z kilkoma kandydatami. Jurecki został wytypowany tylko jako trener tymczasowy w dwóch marcowych meczach eliminacyjnych Euro 2024. W Gdańsku mistrzowie olimpijscy wygrali 38:26, a kilka dni później po bardziej wyrównanym meczu 30:27. Kwalifikacje zakończą się meczami - wyjazdowym 27 kwietnia z Włochami i trzy dni później w Ostrowie Wlkp. z Łotwą. Biało-czerwonych poprowadzi już Lijewski, w przeszłości wielokrotny reprezentant kraju, srebrny i brązowy medalista mistrzostw świata.

"Moje marzenie odnośnie pracy z reprezentacją jeszcze się nie spełniło. Ono się spełni, gdy z drużyną będę odnosił sukcesy. Dopiero otworzyły się kolejne drzwi i dziękuję tym, którzy mi to umożliwili. Zdaję sobie sprawę, że przed nami dużo pracy" - powiedział PAP Lijewski.

Sonda
Czy interesujesz się piłką ręczną?
Gębala mocno po klęsce Polaków ze Słowenią na MŚ
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze