Michał Daszek, Orlen Wisła Płock

Autor: Cyfra Sport Michał Daszek

Szalona końcówka i upragniony awans! Orlen Wisła Płock pokonuje GOG Handebold i melduje się w Final Four Ligi Europejskiej

2021-04-20 22:34

Kibice piłki ręcznej oraz Orlen Wisły Plock zdecydowanie nie mogli narzekać na rewanżowe spotkanie pomiędzy polską drużyną, a duńskim GOG Handebold. W pierwszym meczu lepsza okazała się ekipa z Danii, która wygrała 30:27. "Nafciarze" wiedzieli więc, że muszą dać z siebie wszystko, aby awansować do Final Four Ligi Europejskiej i udało im się tego dokonać. Po wyrównanym meczu i szalonej końcówce, polska ekipa wygrała 31:26 i mogła cieszyć się z upragnionego sukcesu.

Szczypiorniści Orlen Wisły Płock wyszli na parkiet zmotywowani do tego, aby wyszarpać awans do najlepszej czwórki Ligi Europejskiej i od samego początku robili wszystko, aby odwrócić losy dwumeczu. Pierwsze spotkanie z GOG Handebold zakończyło się na korzyść Duńczyków, którzy wygrali 30:27. Trzy punkty przewagi nie były jednak znaczną zaliczką i "Nafciarze" od doskonale zdawali sobie z tego sprawę. Do pierwszej części meczu kibice polskiej ekipy mogli z optymizmem patrzeć w przyszłości i kolejną odsłonę starcia, ponieważ na tablicy widniała wynik 13:13. Po powrocie na parkiet zawodnicy z Płocka wrzucili wyższy bieg i postanowili postawić kropkę nad "i", prowadząc w pewnych momentach aż pięcioma punktami. Sama końcówka przyniosła fanom obu drużyn jednak sporo emocji, bo GOG było o włos od doprowadzenia do dogrywki.

Rzutem na taśmę

Na kilka sekund przed ostatnią syreną, Nafciarze prowadzili 30:26 przy ataku gości z Danii. Gdyby GOG Handebold udało się trafić do siatki, doprowadziliby do dogrywki. Tak się jednak nie stało, a piłka trafiła w ręce jednego z zawodników Orlen Wisły Płock. Ten nie zastanawiając się zbyt długo oddał strzał na pustą bramkę rywali i ustalił wynik meczu na 31:26. Tym samym w Final Four zameldowała się ekipa z Polski, która rzutem na taśmę zagwarantowała sobie miejsce w gronie najlepszych.