Ważne słowa szczypiornisty

Ta wypowiedź reprezentanta Polski porusza. Przeprosił po blamażu ze Słowenią, pokazał charakter

2023-01-14 22:47

Reprezentacja Polski doznała klęski w drugim meczu na mistrzostwach świata w piłce ręcznej. Biało-czerwoni nie poradzili sobie w starciu ze Słowenią i niebywale bardzo utrudnili sobie sytuację na turnieju. W sobotnim spotkaniu nie układało się nic i podopieczni Patryka Rombla przegrali aż dziewięcioma bramkami. Po spotkaniu Tomasz Gębala zdecydował się przeprosić za postawę drużyny.

Mecz ze Słowenią miał być meczem prawdy dla budowanej od czterech lat kadry Patryka Rombla. I jeśli tak, to biało-czerwoni oblali ten test i to z kretesem. Do rywalizacji ze Słowenią kibice podchodzili z optymizmem, bo choć w pierwszym meczu nie udało się zdobyć punktów z Francją, gra wyglądała dobrze. W sobotę wszystko się jednak posypało.

Gębala przeprasza kibiców. Wymowne słowa zawodnika

Pierwszy kwadrans w wykonaniu naszej ekipy nie był zły, jednak w kolejnych minutach dyspozycja Polaków była wręcz fatalna. Mnóstwo strat w ataku, dziurawa obrona, brak interwencji bramkarzy i mało pomysłu na konstruowanie akcji. Tym samym Słowenia systematycznie powiększała przewagę i już na dwadzieścia minut przed zakończeniem rywalizacji mogła być pewna zdobycia dwóch punktów.

Rozczarowanie po polskiej stronie było ogromne. Zawodnicy po spotkaniu nie ukrywali rozgoryczenia. - Nie wiem, może zbyt ambitnie podeszliśmy do tego meczu i "przepaliliśmy" się w głowach. Widać to było po stykowych sytuacjach. Słoweńcy zgarniali każdą piłkę. To nie tak, że my nie chcieliśmy, bo naprawdę chcieliśmy - powiedział w rozmowie z TVP Sport Tomasz Gębala. - Przepraszam za to, co dziś zrobiliśmy. Nie można tak grać, nosząc tę koszulkę - zwrócił się do kibiców szczypiornista i zapewnił, że powalczą o zwycięstwa w każdym kolejnym spotkaniu.

Adam Małysz po konkursie drużynowym w Zakopanem 2023
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze