Trwa zwycięska passa VIVE Kielce. Drugi triumf w Lidze Mistrzów

2014-10-04 18:19

Druga kolejka gier i drugi triumf. VIVE Kielce pokonało węgierski MOL Pick Szeged 37:32! Zwycięska passa podopiecznych Tałanta Dujszebajewa trwa i mistrzowie Polski otwierają tabelę grupy D Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych.

Szczypiorniści VIVE szybko przejęli inicjatywę. Po efektownych atakach Michała Jureckiego, Karola Lijewskiego i Karola Bieleckiego, kielczanie nie potrafili jednak - przynajmniej w pierwszej połowie - osiągnąć wyraźnej przewagi. Na przerwę schodzili z minimalnym prowadzeniem 18:17.

Wisła Płock rozbiła Besiktas Stambuł!

Na prawdziwe fajerwerki kibice zgromadzeni w Hali Legionów musieli trochę poczekać. Do rozpoczęcia drugiej odsłony. Najpierw Julen Aguinagalde, a zaraz za nim Tobias Reichmann i Piotr Chrapkowski wyprowadzili mistrzów Polski na zdecydowane prowadzenie.

Węgrzy próbowali jeszcze odrabiać, ale kolejne zmiany Juana Carlosa Pastora nie przynosiły powodzenia. Ostatecznie zawodnicy VIVE zakoczyli mecz z pięcioma bramkami przewagi (37:32).

Kolejne starcie Żółto-Biało-Niebiescy rozegrają w niedzielę 12 października. Rywalem będzie teoretycznie najsłabsza ekipa w grupie: ukraiński Motor Zaporoże.

VIVE Tauron Kielce - MOL Pick Szeged 37:32 (18:17)

VIVE: Sławomir Szmal, Marin Sego – Piotr Grabarczyk, Michał Jurecki, Grzegorz Tkaczyk 3, Tobias Reichmann 3, Piotr Chrapkowski 2, Julen Aguinagalde 4, Karol Bielecki 6, Mateusz Jachlewski 1, Manuel Strlek 4, Krzysztof Lijewski 5, Denis Buntić 2, Zeljko Musa 1, Uros Zorman 4, Ivan Cupić 2

Szeged: Jose Manuel Sierra, Piotr Wyszomirski – Niko Elizaga 2, Atilla Vadkerti, Jonas Kaellman 2, Peter Velky, Szabolcs Zubai 2, Ferenc Ilyes 1, Zsolt Balogh 9, Alen Blazević 1, Rajko Prodanović 1, Dean Bombac 9, Roberto Garcia 1, Vladimir Vranjes 3, Gabor Ancsin 1

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!