Flaga Rosji

i

Autor: SHUTTERSTOCK Flaga Rosji

Zapadła decyzja w sprawie meczów Polski z Rosją. Surowa kara, wygramy oba 10:0!

2022-03-04 13:59

Wszyscy czekają na rozstrzygnięcie sprawy meczu Polska - Rosja w barażach mundialu Katar 2022. Na razie zapadają decyzje w sprawie innych spotkań. EHF poinformowało, że Biało-czerwoni otrzymają dwa walkowery za spotkania ze "Sborną" w eliminacjach mistrzostw Europy piłkarek ręcznych.

Polskie piłkarki ręczne, które w eliminacjach mistrzostw Europy miały grać z Rosjankami, na skutek zawieszenia rosyjskiej federacji otrzymają dwa zwycięstwa walkowerem - ogłosiła w piątek europejska federacja (EHF).

Polska - Rosja: Dwa walkowery dla Biało-czerwonych!

"Pozostałe mecze drużyn z Rosji - dwa z Polską oraz po jednym z Litwą i Szwajcarią (...) nie zostaną rozegrane. Mecze te zostaną potwierdzone bramkami 10:0 i punktami 2-0 dla przeciwnych drużyn narodowych" - ogłosiła Europejska Federacja Piłki Ręcznej.

NIE PRZEGAP! Bił się z Polakami, teraz broni swojego kraju! "Nie da się opisać tego, co się dzieje w Ukrainie" [TYLKO U NAS]

Ta decyzja oznacza praktycznie awans Polek na mistrzostwa Europy. Po dwóch kolejkach biało-czerwone miały bowiem, podobnie jak Rosja, komplet punktów. Pierwotnie mecze Polski z bardzo silną w tej dyscyplinie Rosją planowano na 3 i 6 marca, odpowiednio w Koszalinie i Astrachaniu.

Oprócz Rosji wykluczona została Białoruś - piłkarki ręczne tego kraju także przegrają walkowerami swoje mecze. To reakcja na rosyjską agresję, również z terytorium Białorusi, na Ukrainę.

Zobacz także: Znany siatkarz uderza we Władimira Putina. Nazwał go starym dziadem, alarmuje w sprawie dzieci

Kamil Semeniuk ostro o Rosji: nie będzie żadnego meczu z rosyjskimi drużynami!
Sonda
Jak oceniasz decyzję o wykluczeniu Rosji z życia sportowego?
Najnowsze