Kamil Syprzak, Arkadiusz Moryto

Autor: Cyfra Sport Kamil Syprzak, Arkadiusz Moryto

Awansowali na ME

Zwycięski debiut Marcina Lijewskiego. Kopciuszek sprawił problemy, ale Biało-Czerwoni są w finałach Euro!

2023-04-27 20:25

Polscy piłkarze ręczni wygrali z Włochami 31:29 w meczu eliminacyjnym do finałów Mistrzostw Europy 2024. Przez dużą część meczu prowadzili Włosi, ale w końcówce podopieczni nowego selekcjonera Marcina Lijewskiego przechylili szalę na swoją korzyść.

Zwycięstwo w 5 kolejce rozgrywek w grupie eliminacyjnej przyszło naszej drużynie trudniej niż przypuszczano. Do 10. min i stanu 10:9 Polacy kontrolowali przebieg meczu, ale później prowadzenie objęli gospodarze żywiołowo dopingowani w hali w Vigevano. Pierwsza część meczu 15:13 dla Włochów. Od początku drugiej połowy w polskiej bramce stanął Jakub Skrzyniarz za Adama Morawskiego, ale i to nie pomagało. We włoskiej bramce świetnie spisywał się Domenico Ebner, a gola za golem rzucał 36-letni Pablo Marrochi i Włosi zwiększyli przewagę (23:19). Skutecznie odpowiedział Kamil Syprzak rzucając 3 bramki z rzędu. W 52. min doprowadziliśmy w końcu do remisu po trafieniu Damiana Przytuły.

Kilkoma interwencjami pomógł Skrzyniarz i Polacy opanowali sytuację wychodząc na prowadzenie. Włosi mogli nawet doprowadzić do remisu, ale przy stanie 30:29 w bardzo trudnej sytuacji gola strzelił kapitalnie grający w ostatnich minutach Przytuła i ustalił wynik meczu. Polacy po tym zwycięstwie mają 6 punktów i na pewno zajmą drugie miejsce premiujące awansem na EURO. Ich miejsca nie zmieni już ostatnia kolejka w której zagrają w z Łotwą, gdyż mamy lepszy bilans pojedynków z Włochami. Do finałów, które odbędą się w styczniu przyszłego  roku w Niemczach, awansowała też prowadząca w grupie reprezentacja Francji.

Industria Kielce uratowana! Pojawił się potężny sponsor, słynny polski klub nie musi obawiać się o przyszłość