36. PZU Maraton Warszawski. Zwycięstwo Kenijczyka

2014-09-28 16:35

Kenijczyk Victor Kipchirchir triumfował w 36. PZU Maratonie Warszawskim. 27-latek z czasem 2:09.59 nie miał sobie równych i jako pierwszy wbiegł na Stadion Narodowy, gdzie usytuowana była meta zawodów.

Na podium biegu na dystansie 42 kilometrów znalazło się także dwóch innych rodaków Kipchirchira. Jako drugi zawody ukończył Jonathan Yego Kipoo (2:10.58), a trzeci był Benson Oloisunga (2:11.26).

Super Express też pobiegł po Nowe Życie!

Wśród kobiet najlepsza okazała się Ukrainka Swietłana Stanko, która taki sam dystans ukończyła z czasem 2:33.04.

Z kolei w biegu na 5 kilometrów triumfował zeszłoroczny zwycięzca maratonu i wicemistrz Europy w maratonie Yared Shegumo. Polski lekkoatleta pochodzenia etiopskiego wygrał wynikiem 14.20 min.

Podczas 36. PZU Maratonu Warszawskiego Kipchirchir osiągnał drugi najlepszy rezultat w historii. Warto także dodać, że Kenijczyk był już w tym roku najszybszy w Półmaratonie Warszawskim. Będąc faworytem tej imprezy pokonał trasę o długości 21 kilometrów w czasie 1:00.48 i ustanowił nowy rekord.

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!