Adrian Mierzejewski

i

Autor: Cyfrasport Adrian Mierzejewski i Chris Smalling

Ależ to była bramka!

Adrianowi Mierzejewskiemu nóżka wciąż podaje. Cóż za ciasteczko, Chińczycy wniebowzięci! [WIDEO]

2023-04-16 18:07

Już prawie dwanaście lat swego piłkarskiego szczęścia na obczyźnie szuka Adrian Mierzejewski. W niedzielę zaczął swój szósty sezon w chińskiej Superlidze. Zaczął z wysokiego „C”, ratując swej drużynie remis 1:1 w inaugurującym ligowe granie spotkaniu z Chengdu Rongcheng.

Ubiegły sezon ekipa Henan Songshan Longmen zakończyła na miejscu szóstym; oczko niżej od swego niedzielnego rywala. Reprezentant Polski zaliczył w tamtych rozgrywkach 29 gier (6 bramek, 12 asyst – najlepsze liczby w okresie występów w Państwie Środka). Nic dziwnego, że władze klubu nie chciały słyszeć o jego odejściu.

I wiedziały, co robią. Podopieczni hiszpańskiego szkoleniowca Sergio Zarco Diaz przegrywali po pierwszej połowie 0:1. Od czego jednak mają Mierzejewskiego, który jeszcze w okresie występów na polskich boiskach potrafił uderzać z rzutów wolnych nie do obrony. W niedzielę przypomniał sobie (i widzom) o tej umiejętności. Piłka uderzona przez polskiego pomocnika przeleciała nad murem i śmignęła koło głowy bramkarza ekipy z Chengdu!

PKO Ekstraklasa 11.04
Listen on Spreaker.
Najnowsze

Materiał reklamowy