Brąz ME dla Zofii Klepackiej. Żeglarka Legii nie schodzi z podium

2021-03-13 16:51
Zofia Klepacka
Autor: East News Zofia Klepacka

Była szansa na złoto, skończyło się brązem. Zofia Noceti-Klepacka (35 l.) przedłużyła swoją medalową passę w olimpijskiej klasie windsurfingowej RS:X. U wybrzeży Vilamoury w Portugalii zajęła trzecie miejsce, identyczne jak w poprzednim czempionacie i w tym samym miejscu, zaledwie cztery miesiące temu.

To już dziewiąty medal mistrzostw Europy wywalczony przez Zofię Klepacką w latach 2010-2021. Ma ona też w dorobku trzy medale mistrzostw świata oraz brąz igrzysk olimpijskich 2012.

Żeglarce Legii nie udał się ostatni wyścig tegorocznego czempionatu. Przystępowała do niego jako wiceliderka, z jednym punktem straty do mistrzyni olimpijskiej, Francuzki Charline Picon. Gdyby minęła metę przed nią, a zarazem o trzy lokaty przed Holenderką Lilian de Geus, zdobyłaby tytuł mistrzyni.

Niestety, dopłynęła do linii mety ostatnia z dziesięciu uczestniczek wyścigu medalowego. Holenderka, aktualna mistrzyni świata, była najszybsza i dzięki temu awansowała na „srebrną” lokatę w klasyfikacji generalnej. Natomiast 36-letnia Picon, trzecia w wyścigu medalowym, obroniła tytuł europejski.

Żeglarka Legii w 11 wyścigach ME 2021 nie wygrała żadnego, ale od pierwszego dnia zachowywała lokatę w czołowej trójce. Ostatecznie utrzymała ją z minimalną przewagą nad Włoszką Magetti i Brytyjką Wilson. To pierwszy medal dla Polski w tym roku w letniej konkurencji olimpijskiej. Dobrze wróży na cztery miesiące przed igrzyskami w Tokio.

W rywalizacji mężczyzn z pierwszego na trzecie miejsce spadł Izraelczyk Ofek Elimelech (nazwisko identyczne ze słynnym cadykiem z Leżajska), bowiem w wyścigu medalowym finiszował jako siódmy. Złoto dla mistrza świata, Holendra Kirana Badloe, srebro dla Włocha Mattii Camboniego. Miejsca czwarte i piąte zajęli Polacy: eks-mistrz świata Piotr Myszka (drugi w wyscigu medalowym) oraz Radosław Furmański.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze