Autor: Zrzuty ekranu/X Bójka piłkarzy z kibicami po półfinale Urugwaj - Kolumbia

Południowa krew...

Dantejskie sceny po półfinale. Piłkarze pobili się z rozjuszonymi kibicami. Gwiazdor reprezentacji oberwał w twarz

2024-07-11 9:46

Nie tylko Euro 2024 wkroczyło w decydującą fazę - w grze o triumf w Copa America zostały już tylko dwa zespoły. W środowym półfinale Kolumbia pokonała Urugwaj 1:0 i awansowała do finału z Argentyną, ale nie o tym mówi się po meczu. Wszelkie relacje zdominowała wielka awantura, do której doszło po ostatnim gwizdku. Zaczęło się od przepychanek piłkarzy, jednak do prawdziwie dantejskich scen doszło już na trybunach. Piłkarze z Urugwaju pobili się z rozjuszonymi kibicami Kolumbii, a Darwin Nunez oberwał nawet w twarz!

W środę kibice piłki nożnej nie mogli narzekać na nudę. Najpierw od 21:00 byli świadkami półfinału Euro 2024 pomiędzy Holandią a Anglią (1:2), a w nocy na czwartek czasu europejskiego mogli oglądać drugi półfinał Copa America. W nim iskrzyło od pierwszej minuty - już w pierwszej połowie czerwoną kartkę za dwie żółte obejrzał Daniel Munoz z Kolumbii. Na jego szczęście kilka minut wcześniej Jefferson Lerma strzelił, jak się później okazało, zwycięskiego gola. Grający w osłabieniu Kolumbijczycy zdołali utrzymać wynik 1:0 i zagrają w wielkim finale z Argentyną, jednak jeszcze długo będzie mówiło się o ich półfinale. Nie ze względu na wspaniałe piłkarskie popisy, a na potworną bijatykę, do której doszło po ostatnim gwizdku.

Quiz. Czy rozpoznasz piłkarzy z PRL-u. Brak 15/15 to wstyd dla fanów futbolu!

Pytanie 1 z 15
Zacznijmy od czegoś prostego. Ten były piłkarz reprezentacji Polski grał w Widzewie Łódź, Juventusie Turyn i AS Romie. Po latach kariery był m.in. trenerem reprezentacji Polski oraz szefem PZPN. Jest nim?
Boniek

W samej końcówce meczu Kolumbijczycy robili wszystko, aby utrzymać wynik. Chwytali się również chamskich fauli, które rozwścieczyły Urugwajczyków. Po ostatnim gwizdku doszło do przepychanki między piłkarzami, jednak to był zaledwie wstęp do wielkiej awantury. Przepychanki szybko przeniosły się z murawy na trybuny, gdzie urugwajscy piłkarze starli się z kolumbijskimi kibicami! Między tymi grupami doszło do bijatyki, w którą mocno zaangażowany był m.in. gwiazdor Liverpoolu - Darwin Nunez. Internet zalała masa nagrań z piłkarzem w roli głównej, między innymi gdy zostaje trafiony w twarz.

O co tak naprawdę poszło? Reprezentanci Urugwaju przekonują, że ruszyli na pomoc swoim rodzinom, które miały być zagrożone postawą kolumbijskich kibiców. - To jest jakaś katastrofa. Nasze rodziny są w niebezpieczeństwie. Musieliśmy wejść na trybuny, aby ratować bliskich. To jest dramat. Nie było ani jednego policjanta. Mam nadzieję, że wreszcie ktoś się tym zajmie, bo przez cały mecz dzieje się to samo. Nasze rodziny cierpią przez ludzi, którzy nie potrafią rozsądnie pić alkoholu - mówił po meczu kapitan Jose Maria Gimenez.