Dwie sędzie przeżyły horror. Grozili im śmiercią i gwałtem

2019-12-10 16:07 DaO, MSo
Sędzia piłkarska
Autor: EastNews Sędzia piłkarska

Niestety, sędziowie cały czas spotykają się z problemem braku jakiegokolwiek szacunku ze strony piłkarzy czy kibiców. Do kuriozalnych scen doszło podczas meczu piłkarskiego na hiszpańskiej wyspie Fuertaventura. Dwie panie arbiter podczas spotkania przeżyły prawdziwy horror!

16-latka, która sędziowała spotkanie spotkała się z groźbami ze strony kibiców. W lidze regionalnej CD Chilegua mierzyła się z UD Jandia. Rywalizacja przeszłaby bez większego echa, gdyby nie skandaliczne zachowanie kibica. Pod koniec spotkania doszło do awantury między piłkarzami.

Fan wykorzystał to, aby zbliżyć się do 16-letniej sędzi liniowej. Ze względu na to, że nie podobała mu się jej praca, zagroził nastolatce, że zgwałci ją po wyjściu ze stadionu. Do podobnej sytuacji doszło dwa dni później w meczu Femaguin Canaria - Cordoba. Sędzia tego spotkania, Anie Belen Quiros Lopez usłyszała od kibiców, że zostanie zamordowana poprzez wrzucenie do rzeki.

- Widziałaś rzekę przed stadionem? Wrzucimy cię tam - usłyszała pod swoim adresem. Na szczęście sprawa zakończyła się jedynie na groźbach, ale obie panie arbiter z całą pewnością najadły się sporo strachu. Mimo to, swoje stanowisko w tej sprawie zajęła także tamtejsza federacja z Las Palmas.

Ta zdecydowała się na bardzo mocne potępienie sprawy i stanięcie po stronie sędziów. - Wyrażamy pełną solidarność z arbitrami z Fuerteventury, które padły ofiarami nękania przez kibica - czytamy o świadczeniu.

Najnowsze