Slap fighting

i

Autor: Mat. prasowe Slap fighting

PunchDown zostanie potęgą slap fightingu? Te słowa mówią wszystko!

2021-05-06 10:19

Świat sportów walki staje się coraz bardziej podzielony na kolejne tworzące się organizacje, które zaciekle walczą o uwagę widzów i ich czas wolny. Amerykańska i europejska potęga profesjonalnych pojedynków slap fightingu pokonuje trend w branży, współpracując, aby wytyczyć nowy kierunek wspólnego sukcesu w swoim młodym sporcie. Doskonałym przykładem tego jest PunchDown, który coraz śmielej wchodzi na polski rynek. Niewkluczone, że niebawem PunchDown będzie jedną z najlepiej rozpoznawalnych organizacji sportów walki w Polsce.

Przełamywanie złej tradycji sportów walkiFani sportów walki oczekują, że duże promocje, takie jak UFC i Bellator czy Matchroom Boxing i Golden Boy Promotions, będą wrogami, a nie sojusznikami. Odkąd istniały branże oparte na sportach walki, rywalizacja była najważniejszym elementem gry. Czasami widzieliśmy jednorazowe wspólną promocję, ale czy widzieliśmy realną współpracę na rzecz rozwoju sportu? To naturalne, aby mieć pesymistyczne nastawienie do tak niezwykłej sytuacji, jak ta. JT Tilley, doświadczony promotor MMA, spotkał się już z wątpiącymi, ale nie martwi się o swoich nowych partnerów.

“Ktoś zapytał mnie dzisiaj ‘co myślisz o [PunchDown]? Nie obawiasz się, że przejmą to co budowałeś?” Nie, wcale. Czuję, że wykorzystają to co tu budujemy i zwielokrotnią to dziesięciokrotnie. Dokładnie tego oczekujemy, aby razem stać się super potęgą slap fightingu.” - przyznał w wywiadzie Tilley.

Są powody, dla których Tilley szybko zyskał zaufanie swoich nowych polskich partnerów --  Jakuba Henke i Patryka Dzięcioła - założycieli PunchDown. Kroki prowadzące do wspólnego dobrobytu okazały się zaskakująco proste. Na przykład, mimo że najlepsza gwiazda PunchDown 3 - Dawid „Zaleś” Zalewski, który nazwany został Mistrzem Świata w Slap Fightingu, organizacja zgodziła się nazywać go od teraz mistrzem Europy honorując istnieje ligi Amerykańskiej i tego, że posiadacze tytułu SlapFIGHT Championship w kilku kategoriach wagowych będą nazywać się mistrzami Ameryki. Celem sojuszu jest organizacja wspólnego wydarzenia, która pozwoli zmierzyć się ze sobą najlepszym na świecie i ogłosić oficjalnego mistrza świata w ramach nowo utworzonego sojuszu.

„Dopóki nie zderzymy ich w prawdziwych walkach o tytuł, nie będziemy uważać, że istnieje mistrz świata” - mówi Tilley. „Być może [walki nie będą miały miejsca] w najbliższej przyszłości ze względu na ograniczenia pandemiczne, ale gdy tylko będziemy mogli podróżować i organizować międzynarodowe wydarzenia to się stanie; rozmawialiśmy już o kilku z nich i już dokładnie wiemy, jaki jest plan, i powiem wam, że będzie fantastycznie”.

Tworzenie rankingu w ramach ujednoliconej misjiObie ligi stworzyły również myśl przewodnią nowego podmiotu, która brzmi jak konstytucja slap fightingu i dostępna będzie dla wszystkich członków, którzy dołączą do organizacji WSFA. Jeden z przepisów mówi o udoskonaleniu różnych zasad i przepisów stosowanych w branży w jeden ujednolicony zestaw. Inny wyjaśnia cel stworzenia międzynarodowego słownika, aby dalej edukować obecnych i nowych fanów na temat samego sportu. Dodatkowo żaden sport nie może przetrwać bez ciągłego rozwoju nowych talentów i stałej rekrutacji, dlatego organizacja WSFA uruchomi “dedykowaną międzynarodową dywizję rekrutacyjną, której celem będzie pozyskanie nowych graczy dla wszystkich członków Sojuszu z różnych części świata w różnych klasach wagowych”.

Jednak tak samo ważne, jak stworzenie wspólnych dogmatów sportu jest wyniesienie sportu na nowe wyżyny a podstawowym elementem współpracy jest wspieranie i promowanie organizacji partnerskich na terytorium partnerów.

„Najbardziej ekscytuje mnie to, że mamy zamiar wspierać się nawzajem. Na przykład w przypadku PunchDown 5 pomożemy w realizacji transmisji i zaprezentujemy ją naszej społeczności, aby amerykańscy fani mieli możliwość zrozumienia i docenienia tego, co robią w Europie.”- powiedział Tilley. „Jednocześnie PunchDown dysponuje własną platformą do transmisji strumieniowej i systemem płatności gotowym do obsługi klientów na całym świecie i pomoże również transmitować wydarzenia SlapFIGHT. Dzięki temu każdy z naszych fanów będzie miał okazję odkrywać kolejne ligę i nowych zawodników.”

Globalne zwiększenie zasięgów slap fighterów

Dalsza międzynarodowa ekspansja tego sportu, a także same mistrzostwa PunchDown są na wyciągnięcie ręki.

Już 22 maja 2021 r. odbędzie się gala PunchDown 4 na której w walce o nagrodę główną w wysokości 40 tys zł i awans w rankingu zmierzy się 18 zawodników, w tym 4 zawodników powracających.

Są wśród nich m.in::

Maksymilian "MAX" Leśniak - https://youtu.be/3VglrULR4tgŁukasz "DUNAJ" Dunajko - https://youtu.be/48cZ3DurtnsGrzegorz "Brzytwa" Smoliński - https://youtu.be/jCYPISHtR2UJakub "HECMAN" Rygiel - https://youtu.be/DJLMncWyxsI 

Na gali zobaczymy aż cztery walki wieczoru, które sukcesywnie ogłaszamy w na naszych kanałach social-media, na które serdecznie zapraszamy.

Pierwszym ogłoszonym już zawodnikiem main-eventu jest zawodnik Fame MMA - Krystian "Krycha UFC" Wilczak, który gościnnie wystąpi w pojedynku z Łazarskim Gladiatorem - Piotrem “Bonusem BGC” Witczakiem, dla którego będzie to drugi pojedynek w slap fightingu.

Zapowiada się gorący wieczór pełen emocji i wszyscy, którzy nie chcą przegapić tego wydarzenia już teraz mogą zapewnić sobie dostęp do gali wykupując dostęp PPV na stronie: www.punchdown.tv

Warszawski Dresik ATAKUJE Marcina Najmana. Wyzwał go od OSZUSTÓW | Punchdown 3
Najnowsze