1. Rich DeVos, (Orlando Magic/NBA).
W 1959 roku DeVos wspólnie z kolegą szkolnym Jay'em Van Andelem zaczęli zajmować się sprzedażą środka do mycia naczyń. Biznes zamienił się w potężny Amway, którego sprzedaż produktów bezpośrednio do domu klienta przynosi DeVosowi roczne zyski przekraczające 6 miliardów dolarów. Miesięcznik "Forbes" ocenia wartość DeVosa na nieco ponad $3,5 miliarda, czyli wydanie przez niego w 1991 roku 85 milionów na kupno Magic trzeba zaliczyć do małych inwestycji.
2. Robert L. Johnson (Charlotte Bobcats/NBA).
Johnson był pomysłodawcą i założycielem Black Entertainment Network (BET), programu kablowego dla Afro-Amerykanów, który sprzedał w 2001 roku firmie VIACOM za $1,1 mld. Johnson, który był pierwszym czarnoskórym miliarderem w USA, sporo stracił na kosztownym rozwodzie, ale ciągle jest warty około 1 miliarda.
3. Malcolm Glazer (Tampa Bay Buccaneers (NFL) oraz Manchester United).
Malcolm odziedziczył po swoim ojcu małą firmę naprawy biżuterii, ale prawdziwe pieniądze zaczął zarabiać inwestując na Florydzie w tereny zamienione na osiedla dla najbiedniejszych mieszkańców stanu. Kilka lat później został prezydentem First Allied Corporation, firmy, która jest właścicielem ponad 8 milionów stóp kwadratowych powierzchni handlowej. Obecnie rodzina Glazerów skoncentrowała się na kontrolowaniu olbrzymich centrów handlowych i domów starców.
4. Daniel Gilbert (Cleveland Cavaliers/NBA).
Za 5 tysięcy dolarów uzbieranych na rozwożeniu pizzy, Gilbert założył w 1985 roku firmę pośredniczącą w uzyskiwaniu pożyczek na domy. W 1999 roku jego dzieło zostało kupione przez giganta oprogramowania podatkowego i finansowego Intuit za 532 miliony. Trzy lata później, Gilbert odkupił swoją firmę za zaledwie 64 miliony, nazywając ją Quicken Loans. W 2005 roku kupił Cavaliers za $375 milionów.
5. Hirochi Yamauchi (Seattle Mariners/MLB).
Mimo ogólnej niechęci Amerykanów do sprzedawania drużyn sportowych obcokrajowcom i pomimo otwartej niechęci Japończyka do bejsbola, w 1992 roku Yamauchi stał się w 1992 roku właścicielem Mariners. Yamauchi, który inwestował między innymi w taksówki, w pokoje hotelowe wynajmowane na godziny czy ryż błyskawiczny, zrobił olbrzymie pieniądze jako szef firmy Nintendo, którą zamienił z przedsiębiorstwa produkującego karty do gry w potentata na rynku gier elektronicznych.
6. Stanley Kroenke (Denver Nuggets/NBA, Colorado Avalanche/NHL, St. Louis Rams/NFL, Colorado Rapids/MLS, Arsenal Londyn).
Kroenke zarobił pierwszy miliard rozwijając centra handlowe na terenie USA, a później poślubił wartą ponad 3 miliardy Ann Walton, wnuczkę Sama Waltona, założyciela sieci sklepów Wal-Mart. Wielki fanatyk piłki nożnej. Jego marzeniem jest być właścicielem drużyny piłkarskiej we wszystkich najważniejszych ligach Europy.
7. Jerry Jones (Dallas Cowboys/NFL).
Syn właściciela firmy ubezpieczeniowej postanowił zostać nafciarzem - miał niezwykłe szczęście natrafiając na ropę w swoich pierwszych 13 wierceniach! Kiedy w 1989 roku kupił Cowboys za 140 milionów (obecna wartość ponad 1,2 miliarda), natychmiast zatrudnił na stanowisku trenera swojego kolegę z drużyny Arkansas - Jimmy Johnsona. Po pierwszym fatalnym sezonie (1-15), Cowboys stali się najsłynniejszym klubem lat 90, wygrywając trzy Super Bowls.