Mateusz Polaczyk

Autor: East News

KAJAKARSTWO: Brązowy slalom Mateusza Polaczyka

2013-09-16 4:00

Nie udało się rok temu w igrzyskach olimpijskich w Londynie, gdzie zajął 4. miejsce, najgorsze dla sportowca. Teraz Mateusz Polaczyk (25 l.) wskoczył wreszcie na podium. Wywalczył brązowy medal mistrzostw świata w slalomie kajakowym w kajakach tradycyjnych K-1.

Na sztucznym torze w Pradze dał się wyprzedzić tylko Czechom: wicemistrzowi olimpijskiemu Vavrincowi Hradilkowi oraz Jiřiemu Prskavcowi. Uzyskał czas finałowego przejazdu 95,58 s, a do srebra zabrakło mu tyle co nic: 0,08 s. Pochodzący z Limanowej Polaczyk od roku reprezentuje barwy Zawiszy Bydgoszcz. Jego największy sukces to srebrny medal mistrzostw świata w K-1 przed dwoma laty.

Srebrny krążek wywalczył w Pradze tercet Mateusz i Grzegorz Polaczykowie oraz Dariusz Popiela w konkurencji zespołowej K-1x3. Trzy miesiące wcześniej ten sam zespół wywalczył brąz w mistrzostwach Europy w Krakowie.