Dwie osoby przygniecione ogrodzeniem
Tragiczne wydarzenia wstrząsnęły piłkarskim światem Ameryki Południowej. Dwóch kibiców zginęło w czwartek (10.04) przed rozpoczęciem meczu w ramach Copa Libertadores pomiędzy gospodarzami, Colo Colo, a brazylijską Fortalezą. Jak poinformował lokalny prokurator, do tragedii doszło w pobliżu Estadio Monumental w Santiago. Według relacji służb, grupa fanów próbowała sforsować wejście na stadion, niszcząc jedno z zabezpieczeń. Dwie ofiary miały zostać uwięzione pod przewróconym ogrodzeniem i poniosły śmierć.
Wybrano gospodarzy dwóch najbliższych mistrzostw świata! Już wszystko jasne
To nie był koniec dramatycznych incydentów. Mecz został zawieszony w 70. minucie z powodu niepokojów na trybunach, choć nie jest jasne, czy miało to bezpośredni związek z wcześniejszymi tragicznymi wydarzeniami.
Prokurator Francisco Morales poinformował, że grupa kibiców próbowała dostać się na Estadio Monumental przez Casa Alba, budynek przylegający do stadionu. Policja podjęła interwencję, aby uniemożliwić im wejście.
Doszło do paniki i stratowania, w wyniku czego zawaliło się ogrodzenie. Obecnie prowadzimy dochodzenie w sprawie ewentualnego udziału pojazdu policyjnego w doprowadzeniu do śmierci kibiców – przekazał prokurator Morales.
Służby potwierdziły, że jedna osoba zmarła na miejscu, a druga w pobliskiej klinice.
Boli od samego patrzenia. Niezwykle brutalny faul w wielkim finale Copa Libertadores
Mecz pomiędzy Colo Colo a Fortalezą został zawieszony w 70. minucie przy bezbramkowym remisie (0:0), gdy grupa lokalnych kibiców rozpoczęła protest, rzucając różnymi przedmiotami na boisko. Nie jest jasne, czy protesty były bezpośrednio związane ze śmiercią fanów przed meczem.
Minuta ciszy na wszystkich stadionach w Polsce. Kibice uczczą pamięć Leo Beenhakkera
Zawodnicy Fortalezy natychmiast udali się do szatni, szukając schronienia, podczas gdy piłkarze Colo Colo, na czele z kapitanem Estebanem Pavezem i Arturo Vidalem, próbowali uspokoić fanów.
CONMEBOL głęboko ubolewa nad śmiercią dwóch kibiców w pobliżu Estadio Monumental przed rozpoczęciem meczu pomiędzy Colo Colo a Fortalezą. Składamy szczere kondolencje rodzinom i bliskim ofiar – oświadczyła południowoamerykańska federacja piłkarska.