Piłka nożna, FC Barcelona, pieniądze, korupcja, banknot, Joan Laporta

i

Autor: AP Joan Laporta, prezes FCB, na fałszywym banknocie prezentowanym przez kibica

Afera w Katalonii

Klub Lewandowskiego ma problem. Prokuratura chce oskarżyć Barcelonę o łapownictwo

2023-03-07 19:31

Według hiszpańskich mediów, czarne chmury zebrały się nad FC Barceloną. Klub, w którym od tego sezonu występuje Robert Lewandowski. Barca ma zostać oskarżona za rzekome wypłacanie łapówek w latach 2016–2018 dla byłego wiceszefa kolegium sędziowskiego hiszpańskiej ligi Jose Maria Enriqueza Negreiry. Tak poinformowały madryckie media, m.in. dziennik „El Pais”, źródła w hiszpańskiej prokuraturze.

Według ustaleń medialnych prokuratura postawi wkrótce zarzuty korupcji zarówno katalońskiemu klubowi jako osobie prawnej, jak też jej ówczesnemu prezesowi, którym był Josep Maria Bartomeu. Tymczasem obecny prezes klubu Joan Laporta zaprzeczył we wtorkowym komentarzu dla mediów, jakoby FC Barcelona miała kiedykolwiek korumpować sędziów. – To kampania oszczerstw – ocenił pochodzący z Katalonii działacz.

Tymczasem już 16 lutego gazeta „El Mundo” opublikowała 33 faktury, na podstawie których FC Barcelona wypłaciła w latach 2016–2018 sumę 1,68 mln euro Negreirze, który pełnił wówczas urząd wiceszefa kolegium sędziów.

Kolejny mecz Ligi Europy w Warszawie. Wiemy, ile kosztują bilety na Szachtar - Feyenoord. Sprzedaż wciąż trwa

Pieniądze za przychylność sędziów

W zamian, według spekulacji mediów, były hiszpański sędzia miał uprzywilejowywać klub z Barcelony podczas decyzji kolegium sędziowskiego odnoszących się do meczów „Dumy Katalonii”. „El Mundo” wskazało, że hiszpańska agencja podatkowa w swoich raportach potwierdziła już wpłaty FC Barcelony dla spółki Negreiry. Uznała je za działanie służące niepodejmowaniu decyzji sędziowskich przeciwko klubowi z Katalonii.

Grzegorz Krychowiak wbił szpilkę Kubie Wojewódzkiemu! Wystarczył krótki wpis, wytknął mu jedną rzecz

Zgodnie z ustaleniami stołecznego dziennika środki kierowane do byłego zastępcy szefa Komitetu Technicznego Sędziów kierownictwo Barcy wpłacało na rachunki bankowe dla firmy Dasnil 95. Jej właścicielem jest właśnie Negreira.

Na opublikowanych przez „El Mundo” fakturach widnieje informacja, że kataloński klub wypłacał pieniądze spółce b. wiceszefa hiszpańskich sędziów od stycznia 2016 r. do czerwca 2018 r. Zgodnie z fakturami środki te były wypłacane formalnie w związku z przygotowaniem technicznych filmów do klubu lub porad wideo.

Kuriozalna decyzja właściciela Motoru Lublin po bijatyce z udziałem trenera. Oberwał w głowę, został ukarany

Kibice ostatnio dawali wyraz zniesmaczeniu tymi doniesieniami w specyficzny sposób: trzymając w rękach fałszywe banknoty o nominale 500 euro z wizerunkiem… Joana Laporty, obecnego prezesa FCB.

Jan Tomaszewski ostro o transferze Lewandowskiego
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze