Faustino Asprilla: To będzie najlepsza Kolumbia w historii

Autor: East News James Rodriguez, Juan Guillermo Cuadrado

Kolumbia - Urugwaj, wynik 2:0. Gole Jamesa Rodrigueza dały ćwierćfinał. Zapis relacji live

2014-06-29 10:33

Kolumbia pokonała Urugwaj 2:0, dzięki czemu wywalczyła pierwszy w swojej historii awans do ćwierćfinału, gdzie zmierzy się z Brazylią. Bohaterem meczu był James Rodriguez, który strzelił dwa gole. Pierwszy z nich można śmiało nazwać jednym z najpiękniejszych na tym mundialu. Zobaczcie zapis relacji na żywo.

Kolumbia - Urugwaj 2:0 (1:0)
Rodriguez 28, 50

Zobacz: Gdzie obejrzeć skrót meczu Kolumbia - Urugwaj? [WIDEO]

Kolumbia: David Ospina - Juan Camilo Zuniga, Cristian Zapata, Mario Yepes, Pablo Armero - Juan Guillermo Cuadrado (81. Fredy Guarin), Abel Aguilar, Carlos Sanchez, James Rodríguez (85. Adrian Ramos) - Teofilo Gutiérrez (68. Alexander Mejia), Jackson Martinez

Urugwaj: Fernando Muslera - Martín Caceres, Jose María Gimenez, Diego Godín, Alvaro Pereira (53. Gaston Ramírez) - Maxi Pereira, Alvaro González (67. Abel Hernandez), Egidio Arevalo, Cristian Rodríguez - Edinson Cavani, Diego Forlan (53. Christian Stuani)

Żółte kartki: Armero - Gimenez

MŚ w piłce ręcznej: Dania - Francja

38:30

KONIEC MECZU! Duńczycy w pełni zasłużenie awansują do finału mistrzostw świata! Wielki mecz w wykonaniu Mikkela Hansena i jego kolegów. Skandynawowie po raz czwarty podejdą do próby zdobycia tytułu mistrzów. Trójkolorowym na osłodę pozostanie walka o brązowy medal.

59'

37:30

I znowu Mahe nie trafia ze skrzydła. Znakomicie ustawia się Green w bramce Duńczyków! Publika szaleje! Duńczycy zagrają w finale mistrzostw świata!

56'

36:30

Mahe znakomicie znaleziony na kole przez Richardsona! Chwilę później z sześciu metrów trafia Karabatić. Straty wynoszą sześć bramek, ale czas ucieka nieubłaganie.

54'

34:27

Hansen znowu się myli i Abalo trafia z kontry. Duńczycy zaraz znowu gubią piłkę. Siedem minut, siedem bramek do nadrobienia. Czy to jest jeszcze możliwe?

51'

33:26

Coś, co wydawało się niemożliwe, stało się faktem. Hansen nie trafia z drugiej linii! Pomyłka kończy się bez konsekwencji, bo za chwilę znowu broni Green.

50'

33:25

Przewaga kończy się zwycięstwem Francuzów, ale zaledwie 2:1, a piłka zostaje w rękach Skandynawów, którzy się nie spieszą. Ten spokój na chwilę ich uśpił. Abalo przechwytuje piłkę i N'Guessan trafia z kontry.

48'

32:24

Okazja na zmniejszenie strat dla Francuzów. Mollgaard wykluczony po raz kolejny. Dumoulin broni rzut Duńczyka i już "tylko" osiem bramek straty Trójkolorowych.

45'

31:22

Francuzi nie próbują już nawet rozgrywać spokojnie akcji. Szybkie, indywidualne zagrania przynoszą im więcej skutku. Teraz jest już jednak na to trochę za późno.

43'

29:20

Richardson wbiega z indywidualną szarżą. Ale znowu fenomenalnie broni Green. Piłka zostaje w rękach Francuzów, ale Lagarde rzuca fatalnie obok bramki.

42'

29:20

W odróżnieniu do Francuzów, Duńczykom wychodzi wszystko. Z ponad dziewięciu metrów piekielnie mocno rzuca, tym razem, Lauge. Dziewięć goli różnicy - pogrom!

39'

27:19

Strata Abalo doskonale podsumowuje dzisiejszy mecz w wykonaniu Francuzów. Piłka w trakcie kontrataku odbija się mu od... stopy i ląduje w rękach Duńczyków.

34'

24:17

Potrójny blok to nic dużego dla Lagarda, który znakomicie rzuca przy ziemi obok Landina. Ale już za chwilę Lauge wywalczył kolejny rzut karny. Hansen trafia z linii 7. metra po raz czwarty!

32'

22:15

Znakomicie zaczynają drugą odsłonę Duńczycy. Hansen znajduje na kole Zachariassena, który jest faulowany przez Nikolę Karabaticia. Dwie minuty kary i pewny gol z linii wyznaczającej miejsce do wykonywania rzutu karnego.

31'

21:15

ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ! Przy piłce Duńczycy.

Jeśli Francuzi nie znajdą sposobu na zatrzymanie Hansena, to nie mają dziś żadnych szans na awans do finału. Szczypiorniści wrócili na boisko. Za chwilę zaczynamy drugą odsłonę!

30'

21:15

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

Francuzi rzucają piętnastą bramkę, ale zostawili Duńczykom kilkanaście sekund do końca pierwszej odsłony. Choć wszyscy dobrze wiedzieli, że rzucać będzie Hansen, to i tak nie udało się go zatrzymać. Co za maszyna!

29'

20:14

Duńczycy gubią piłkę, ale Francuzi ruszają z powolną kontrą. Mogli zmniejszyć swoje straty do czterech bramek. Podanie do Fabregasa na koło było jednak niecelne.

27'

19:13

FENOMENALNA INTERWENCJA GREENA! Francuzi nie mogą wypracować sobie lepszej okazji - Porte nie będzie miał lepszej okazji. Mnóstwo miejsca, mnóstwo czasu, ale bramkarz Duńczyków okazał się lepszy. A do siatki znowu trafia Hansen. Sześć bramek przewagi!

26'

17:13

Zmiana w bramce Francuzów. Gerarda zastąpił Dumoulin, ale i on nie ma szans przy tak znakomitych rzutach Hansena!

24'

16:12

Francuzi zmniejszają straty do czterech bramek po faulu ofensywnym Duńczyka. Trener Skandynawów nie czeka i bierze czas.

22'

16:11

I kolejne dwuminutowe wykluczenie dla Francuzów. W okolice szyi trafił rywala Karabatić. Co prawda gola zdobywa Richardson, ale Duńczycy trafiają dwa razy do pustej bramki.

20'

13:8

Dramat Francuzów! Mem traci piłkę, a do pustej bramki trafia... bramkarz Duńczyków, Landin.

19'

11:7

Znakomity początek meczu Hansena. Kolejna asysta do koła i Duńczycy wychodzą z powrotem na czterobramkowe prowadzenie. W odpowiedzi Francuzi, Mahe trafia z karnego. Skandynawowie za pół minuty też dostają rzut z siódmego metra, który po raz drugi wykorzystuje Hansen. Zła wiadomość dla Trójkolorowych - N'Guessam dostał dwie minuty kary.

15'

9:5

To na razie nie jest dobry mecz Trójkolorowych. Faul w ofensywie Francuzów i swoją akcję szybko prowadzą Duńczycy. Kontra Hansena jest przerwana ofensywnym faulem. Tylko żółta kartka Mema, a rzut karny pewnie wykonany przez faulowanego zawodnika.

9'

6:4

Duńczycy, dopiero co zaczęli grać w szóstkę w polu, a znowu muszą wycofać bramkarza. Kolejne dwie minuty kary. Karnego na gola zamienia N'Guessam. Wolno prowadzona akcja Duńczyków kończy się rzutem Hansena, który trafia w słupek. Piłkę zbierają Trójkolorowi, ale Mem... nie trafia do pustej bramki!

7'

6:3

Fatalnie tę przewagę rozegrała Francja! Duńczycy prowadzili akcję i znakomitym podaniem, otworzył skrzydło Hansen. A za moment Francuzi zgubili piłkę i stracili kolejnego gola.

5'

4:2

Znakomity "no-look pass" Hansena, który znajduje kolegę na kole. Za chwilę indywidualną akcją odpowiedział Mem. Na razie idziemy gol za gola!

Duńczycy już grają w osłabieniu. Pojedynek jeden na jeden przegrał z N'guessamem Zachariassen, który popycha rywala i siada na ławce na dwie minuty.

3'

2:1

Kolejny hitowy mecz, kolejny rozpoczęty od świetnych parad bramkarza. Znakomicie wszedł w to spotkanie Landin, który odbił już dwie piłki! Duńczycy od razu wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Pierwszą bramkę rzucił świetnie Jansen.

1'

ZACZYNAMY! Pierwsze podanie wykonali w tym meczu Francuzi!

Duńczycy na tych mistrzostwach świata pozostają niepokonani. Francuzi w ostatniej kolejce drugiej fazy przegrali z Chorwatami. Wcześniej zgubili też punkty w rywalizacji z Niemcami.

To prawdziwy klasyk dla fanów handballu. Oba zespoły były wymieniane wśród faworytów turnieju. Rywalizacja między Francuzami a Duńczykami jest wyrównana. Ostatnie spotkanie zakończyło się remisem. Poprzednie trzy mecze zakończyły się triumfem Trójkolorowych, a trzy jeszcze wcześniejsze triumfami Duńczyków.

ZNAMY SKŁADY:

Dania: Landin, Green - Hald, Hansen H., Hansen J., Hansen M., Landin, Larsen, Lauge, Markussen, Mollgaard, Mortensen, Nielsen, Olsen, Svan, Zachariassen

Francja: Domulin, Gerard - Abalo, Dipanda, Fabregas, Grebille, Guigou, Karabatić N., Karabatić L., Lagarde, Mahe, Mem, N'guessan, Porte, Remili, Richardson

Zapraszamy na relację z półfinałowego starcia mistrzostw świata w piłce ręcznej. Gospodarze turnieju Duńczycy podejmują faworytów do złota, Francuzów. Piłkarze ręczni już na boisku!

Witamy w relacji na żywo z meczu Dania - Francja. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 17:30. Bądźcie z nami!