UEFA

i

Autor: East News

Kompromitacja UEFA! Zaakceptowali wniosek Rosjan w sprawie organizacji Euro, śmiechu warte!

2022-03-23 22:28

UEFA postawiła na wyjątkowo dziwną decyzję. Europejska centrala piłkarska podała oświadczenie, w myśl którego zaakceptowała starania Rosji o organizację mistrzostw Europy w 2028 albo 2032 roku. Patrząc na to, że oświadczenie Rosjan wpłynęło w momencie inwazji na Ukrainę, a sama reprezentacja "Sbornej" i rosyjskie kluby zostały zawieszone przez UEFA, można mówić o sytuacji doprawdy kuriozalnej.

UEFA przekroczyła kolejną granicę? O ile głośno było o tym, że Rosjanie będą podejmować próby przekonania europejskiej centrali piłkarskiej o możliwości organizacji Euro 2028 albo Euro 2032. Okazuje się, że europejska centrala piłkarska, mimo sankcji nałożonych na Rosję ze względu na atak na Ukrainę, zdecydowała się uznać Rosjan za kandydatów do organizacji czempionatu Starego Kontynentu. Zostało to potwierdzone przez samą UEFA w specjalnym oświadczeniu.

Były reprezentant Polski w areszcie! Jest podejrzewany o udział w procederze, pilne doniesienia

UEFA rozpatruje Rosję jako kandydata do organizacji EURO 2028 albo EURO 2032. Kompromitacja!

O decyzji UEFA względem Rosji w roli kandydata do organizacji Euro 2028 albo 2032 dowiedzieliśmy się ze specjalnego oświadczenia opublikowanego za pośrednictwem strony internetowej europejskiej centrali piłkarskiej.

-- UEFA potwierdziła dzisiaj, że otrzymała deklaracje zainteresowania organizacją UEFA EURO 2028 i 2032 od czterech potencjalnych oferentów po terminie 23 marca. Związki piłkarskie Anglii, Irlandii Północnej, Irlandii, Szkocji i Walii złożyły wspólną deklarację zainteresowania organizacją UEFA EURO 2028. Rosja i Turcja zadeklarowały zainteresowanie organizacją flagowych rozgrywek reprezentacji UEFA w 2028 lub 2032 roku, a Włochy ogłosiły zamiar ubiegania się o UEFA EURO 2032. Powołanie gospodarza (gospodarzy) UEFA EURO 2028 i UEFA EURO 2032 nastąpi we wrześniu 2023 roku. - czytamy na stronie internetowej UEFA.

To Michniewicz sądzi o grze Szymańskiego w lidze rosyjskiej. Wszystko wyjaśnił, musiał z nim porozmawiać

Rosjanie deklarują chęć organizacji dwóch imprez. Nic nie robią sobie z wojny

Mimo że wydawało się, że relacje między UEFĄ a Rosją zostały zakłócone przez sankcje nałożone przez europejski organ piłkarski, to Rosjanie zdają sobie nic nie robić z zakazów i już od pewnego czasu mówili, że będą robić starania o organizację EURO właśnie w ich kraju.

- Będziemy ubiegać się o mistrzostwa Europy w 2028 oraz 2032 roku. Kiedy złożymy wniosek? Musimy ustalić to jeszcze z komitetem wykonawczym - zapowiedział ichniejszy działacz, Siergiej Anochin.

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Rybusa i Szymańskiego! Dostało im się za grę dla Rosji | Futbologia
Sonda
Czy Rosja powinna zostać wykluczona ze świata sportu?
Najnowsze