Lionel Messi, reprezentacja Argentyny

Autor: East News Lionel Messi ogląda czerwoną kartkę w meczu o 3. miejsce Copa America 2019

Lionel Messi nigdy nie był tak ostry: Copa America jest ustawiona! Mówił o korupcji

2019-07-07 1:02

Lionel Messi w sobotę zagrał 37 minut w meczu o 3. miejsce Copa America. Jego występ w barwach reprezentacji Argentyny zakończył się przedwcześnie po tym, jak sędzia pokazał mu czerwoną kartkę po starciu z Garym Medelem. Choć zawodnik reprezentacji Chile został ukarany w ten sam sposób, to gwiazda "Albicelestes" jest zdania, że jego zespół padł ofiarą korupcji. Opowiedział o tym po końcowym gwizdku.

Lionel Messi jeszcze nigdy w karierze nie był tak ostry. Argentyński piłkarz słynie z chłodnej głowy i jak ognia unikał dotychczas wypowiedzi na temat arbitrów i ich pracy. Tym razem jednak nie wytrzymał. Jedna z największych gwiazd futbolu otwarcie skrytykowała arbitra spotkania o 3. miejsce Copa America 2019. Messi i Gary Medel z Chile musieli opuścić boisko już w 37. minucie, gdy pan De Vivar pokazał im czerwone kartki. - Wystarczałoby, abyśmy obaj otrzymali żółtą kartkę. Jednak widać że to co powiedziałem wcześniej o sędziach, pozostawia o sobie znak. To wszystko jest ustawione - grzmiał podczas wywiadu zawodnik występujący na co dzień w FC Barcelona.

- Nie wyszedłem na dekorację i nie odbiorę swojego medalu, bo nie musimy być częścią tej korupcji i braku szacunku? Brazylia mistrzem? Bez wątpliwości. Niestety, uważam że to zostało zorganizowane pod nią. Korupcja i tacy sędziowie niszczą futbol - mówił chwilę wcześniej zazwyczaj spokojny i zrównoważony zawodnik. Być może Lionel Messi nawiązywał jeszcze do półfinałowego starcia Argentyńczyków z Brazylijczykami, który gospodarze Copa America 2019 wygrali 2:0.

W sobotę reprezentacja Argentyny wygrała z Chile 2:1 i zdobyła brązowy medal tegorocznej edycji Copa America. W niedzielnym finale o złoto powalczą kadry Brazylii i Peru. Wyraźnym faworytem wydają się być piłkarze z Kraju Kawy, których wspierać będzie tłum oddanych kibiców.