ME w Barcelonie: Złoty medal i szampan dla Lewandowskich

2010-08-02 10:11

Sobota to był polski dzień w Barcelonie. Nasi lekkoatleci zdobyli aż cztery medale mistrzostw Europy! Ten najcenniejszy - złoty - wywalczył w biegu na 800 metrów Marcin Lewandowski (23 l.).

Dla polskich kibiców bieg na dystansie dwóch okrążeń był niesamowitym przeżyciem. Po pasjonującym finiszu Marcin Lewandowski wpadł na metę jako pierwszy, trzeci był Adam Kszczot (21 l.).

W sobotę w stolicy Katalonii powody do radości miał też Przemysław Czerwiński (27 l.), który zdobył brązowy medal w skoku o tyczce. Srebro dorzucił kulomiot Tomasz Majewski (29 l.).

Największa euforia panowała oczywiście w obozie Lewandowskiego, którego medal to osiągnięcie... rodzinne. Trenerem nowego mistrza Europy jest bowiem jego starszy o sześć lat brat Tomasz.

Polski Związek Lekkoatletyki docenił osiągnięcie klanu Lewandowskich. Szczęśliwi bracia paradowali w niedzielę z ogromną butlą szampana, którą dostali od działaczy.