Michał Kwiatkowski

Autor: Facebook

Michał Kwiatkowski wygrał etap i został liderem Tour of Britain!

2014-09-10 19:08

Michał Kwiatkowski wrócił na właściwe tory! Kolarz Omega Pharma - Quick Step wygrał 4. etap Tour of Britain, dzięki czemu został nowym liderem całego wyścigu. Musi mieć się jednak na baczności, ponieważ ma tylko trzy sekundy przewagi nad kolejnym zawodnikiem.

Kwiatkowski pokazał, że jest w formie już na poprzednim etapie, który ukończył na trzecim miejscu. W środę na trasie z Worcester do Bristolu było jeszcze lepiej. Polak okazał się najszybszy na finiszu, wyprzedzając Alberta Timmera i Dylana Teunsa.

Przemysław Niemiec cieszy się, że jest o nim głośno

Pozostali polscy kolarze zajęli dalsze miejsca. Michał Gołaś (Omega Pharma - Quick Step) był 23., Sylwester Szmyd (Movistar) - 44., natomiast Marcin Białobłocki (Giordana Racing Team) - 47. W generalce Gołaś jest 25., Szmyd 31., Białobłocki 40.

"Kwiatek" jest nie tylko liderem wyścigu. Prowadzi także w klasyfikacji punktowej. Do końca rywalizacji pozostały cztery etapy. Koniec będzie miał miejsce w niedzielę w Londynie.