Brazylia - Niemcy, reprezentacja Niemiec

Autor: East News reprezentacja Niemiec

Mistrzowie świata PRZEGRALI z Amerykanami! Joachim Loew: Nie będziemy się długo martwić porażką

2015-06-11 15:53

Wiele wskazuje na to, że Niemcy nie obudzili się jeszcze na dobre po zdobyciu złotego medalu na mundialu w Brazylii w 2014 roku. Dobitnie pokazało to towarzyskie spotkanie z USA, w którym musieli uznać wyższość rywali. -  Wynik jest dla nas rozczarowujący, ale nie będziemy długo się martwić po tej potyczce - powiedział Joachim Loew.

Środowe spotkanie było bardzo ważnym sprawdzianem dla Niemców przed jesiennymi spotkaniami eliminacyjnymi. Wprawdzie w sobotę czeka ich mecz z Gibraltarem, ale nikt nie dopuszcza myśli, że złotym medalistom mundialu z Brazylli może powinąć się noga.

Jednak z towarzyskiego spotkania w Kolonii trzeba będzie wyciągnąć jak najszybciej wnioski, ponieważ Niemcy przegrali 1:2 z USA prowadzonymi przez Juergena Klinsmanna, który w przeszłości był szkoleniowcem naszych zachodnich sąsiadów i zdobył z nią 3. miejsce na MŚ 2006.

Zobacz: Łukasz Piszczek: Bardzo dużo zależy od spotkania z Gruzją

- Wynik jest dla nas rozczarowujący, ale nie będziemy długo się martwić po tej potyczce. Jestem zadowolony z tego, jak zaprezentowaliśmy się w pierwszych 45 minutach. Cieszę się, że piłkarze zrealizowali na boisku przedmeczowe założenia taktyczne. Musimy też zauważyć, że wielu zawodników miało około dwóch tygodni przerwy w treningach i muszą teraz wrócić do normalnego rytmu - powiedział Joachim Loew.

Czytaj: Sytuacja kadry Adama Nawałki w tabeli grupy D: Program, wyniki, tabela. Kiedy Polska - Gruzja?

W tabeli grupy D Niemcy zajmują trzecią lokatę za Szkocją i Polską, z którą przegrali 0:2 w październiku ubiegłego roku na Stadionie Narodowym po bramkach Arkadiusza Milika i Sebastiana Mili.