Mecz Słowenia - Anglia wynik 0:1, mecz USA - Algieria wynik 1:0, RELACJA NA ŻYWO

2010-06-23 21:28

Dziś o 16 początek ostatnich meczów w grupie C. Kompromitująca się do tej pory Anglia zmierzy się z zaskakująco dobrze grającą Słowenią, natomiast mający apetyty na awans Amerykanie - z nieobliczalną Algierią. Każda z tych drużyn może jeszcze wskoczyć do 1/8 finału, zatem emocji nie powinno brakować aż do ostatniej minuty.

Amerykanie ściskają się na środku boiska, Algierczycy zawiedzeni. Z Grupy C do dalszych gier awansowały zatem Anglia i USA.

95 min. - koniec meczu USA!!!

91 min. - GOOOOOOL!!! USA prowadzi 1:0!!!! W doliczonym czasie gry gola na wagę awansu zdobył Landon Donovan!!! Tymczasem koniec meczu Anglii ze Słowenią. Anglia w 1/8 finału, USA już niemal w 1/8 finału.

90 min. - Damarcus Beasley (USA) ukarany żółtą kartką. Tymczasem Anglicy rozgrywają krótko rzuty rożne, chyba na zyskanie czasu.

90 min. - znów wyśmienita okazja dla Słowenii. Strzał został jednak zablokowany przez angielskich obrońców. Ameryka nadal nie mogą przełamać niemocy i strzelić choćby jednej bramki, która da im awans do 1/8 finału.

87 min. - zmiana w drużynie Anglii. Heskey zastępuje Defoe.

86 min. - zmiana w drużynie Algierii. Schodzi Matmour, wchodzi Saifi.

81 min. - żółtką kartkę otrzymał Birsa. Chwilę wcześniej to samo spotkało Dedicia.

75 min. - tempo obu spotkań wyraźnie spadło. Anglicy już tak ochoczo nie atakują, natomiast USA bije głową w algierski mur, jednak nic z tego nie wynika.

71 min. - zmiana w Anglii. Schodzi Wayne Rooney, na boisku Joe Cole.

69 min. - zmiana w Algierii - schodzi Ziani, wchodzi Gueidoura.

67 min. - mnóstwo szczęścia Anglików. Dwa strzały Słoweńców zablokowali obrońcy, między innymi ofiernie rzucający się na boisko John Terry, a kolejne uderzenie - Birsy, przeleciało obok słupka!

65 min. - akcja Słowenii, ale całość zmarnoał bardzo słabym strzałem Birsa.

62 min. - zmiana w Słowenii. Schodzi Ludjkankić, na boisku pojawia się Dedić.

58 min. - tym razem Anglików zatrzymał słupek!! Rooney był bardzo blisko!! To samo w meczu USA - Algieria. Dempey strzelał "podcinką", ale piłka odbiła się od słupka.

57 min. - znów niesamowity Handanović ratuje Słowenię. Głową strzelał Terry, ale Słoweniec instynktownie wybił piłkę.

55 min. - kopia poprzedniej sytuacji. Znów strzelał Birsa, znów obronił James. Wcześniej Anglicy mieli dobrą okazję, jednak strzał Rooneya został zablokowany przez obrońców. Tymczasem w meczu USA z Algierią wciąż 0:0 i jeśli spotkania zakończyłby się takimi wynikami, to w 1/8 zagrają Anglicy i Słoweńcy.

53 min. - wolny dla Słowenii. Strzelał Birsa, ale futbolówka wpadła wprost w ręce Davida Jamesa.

49 min. - Anglia zdobyła bramkę, jednak sędzia słusznie odgwizdał spalonego. Lampard podawał do Rooney'a, ten jednak był na pozycji spalonej, więc gol który padł z jego podania nie został zaliczony.

46 min. - w meczu USA spokojniejszy początek. Zmiana w drużynie USA - Feilhaber zastępuje Gomeza.

46 min. - Anglicy rozpoczęli od mocnego uderzenia. Tuż obok bramki strzelił Defoe. Natomiast żółtą kartkę otrzymał Glen Johnson, który teatralnie padł w polu karnym.

KONIEC PIERWSZYCH POŁÓW

45 min. - po raz ostatni gwizdną też sędzia w meczu USA z Algierią.

45 min. - pierwsza połowa meczu Anglia Słowenia już się zakończyła.

42 min. - tym razem rzut wolny dla Słoweńców. Strzelał Birsa, James niepewnie wybił piłkę, ale skończyło się na strachu. Dla Algierii probówał Zani, jednak piłka poszybowała ponad poprzeczką.

40 min. - żółtą kartką ukarany Jokić (Słowenia).

41 min. - rzut wolny dla Anglii, ale fatalnie dośrodkowywał Barry i piłka wyleciała za linię końcową boiska.

39 min. - tym razem odgryza się Algieria. Strzelał Matmour, ale jego uderzenie bez najmniejszych problemów broni Tim Howard. Mecz Anglii ze Słowenią nieco się uspokoił, jedna i druga strona nie stworzyła sobie dogodnych sytuacji do zdobycia bramki.

37 min. - kolejna szansa dla USA. Brak porozumienia między Donovanem a Altidorem. Obaj próbowali doskoczyć do piłki i strzelić, uderzył ten drugi ale ponad bramką. Należy dodać, żę bramka Algierii była w tym momencie pusta.

35 min. - USA przed wielką szansą. Praktycznie sam na sam z bramkarzem Algierii był Dempsey, jednak jego strzał okazał się za słaby.

33 min. - Anglicy dominują w meczu ze Słowenią. Mają 60% posiadania piłki, rywale - 40%. W meczu USA z Algierią statystyki są bardziej wyrównane - obie drużyny mają po 50%.

30 min. - Handanović ratuje Słowenię przed utratą kolejnego gola. Gerrard strzelał z około 11 metrów, jednak Słoweniec fenomenalnie obronił, piłka lekko mu odskoczyła, jednak nie przekroczyła linii bramkowej. Wcześniej Handanović obronił strzał Johnsona.

29 min. - tymczasem Algieria nieznacznie dominuje w meczu z USA, jednak nie potrafi tego udokumentować golem.

27 min. - powinno być 2:0 dla Anglii. Niemal kopia bramkowej sytuacji, piłka znów bita do Defoe, jednak tym razem napastnika uprzedził bramkarz. Do piłki dopadł Frank Lampard, jednak jego strzał przeleciał nad bramką.

25 min. - tymczasem okazało się, że bramka dla USA była zdobyta prawidłowo. Niesmowite. Drugi raz Amerykanom sędziowie nie zaliczyli prawidłowo zdobytego gola.

23 min. - GOOOOOOOOOOOL!!! Anglia prowadzi 1:0. Z prawej strony boiska dośrodkowywał Millner, do piłki doskoczył Defoe, który strzelił fatalnie, ale równie fatalnie interweniował Handanović, który wbił sobie piłkę do bramki! W tym momencie Anglia jest w 1/8 finału.

20 min. - po fatalnym błędzie algierskiej obrony, piłkę w siatce umieścił Altidore, ale sędział uznał, że napastnik z USA był na spalonym. Z kolei na bramkę Anglii strzelał Novaković, ale piłka nie trafiła w bramkę Jamesa.

19 min. - rozkręcają się teoretyczni faworyci. Strzał Jonhsona (Anglia) broni jednak Handanović.

17 min. - ataki USA i Anglii. Dla Amerykanów wolejem w powietrzu gola próbował strzelić Gomez, ale piłka poszybowała nad bramką. Dla Anglików strzelał Rooney. Anglia ma rzut rożny, do piłki podchodzi Gerrard.

15 min. - na trybunach pojawił się były prezydent USA - Bill Clinton. Zapewne jego obecność ma zmotywować piłkarzy Boba Bradley'a. Po meczu z Algierią z kolei Anglikom otuchy dodawał Książe William, ale jak widać na nic to się póki co zdało.

12 min. - kartka w meczu USA - Algieria. Ukarany został Yebda (Algieria). W meczu Anglii uderza Lampard, ale spokojnie broni Handanović.

10 min. - zaatakowali Anglicy. Rooney wrzuca w pole karne, ale Jokić wybija piłkę. Z rożnego dośrodkowuje Gerrard, ale bardzo słabo. W meczu USA z Algieria atakują "Pustynne Lisy", które jednak teraz nie wykorzystały rzutu rożnego.

8 min. - piłkarze Fabio Capello nadal wyglądają jak dzieci zagubione we mgle. Więcej z gry ma Słowenia, która zdołała oddać jeden celny strzał na bramkę. Anglicy nie uderzali nawet niecelnie.

6 min. - ależ szansa dla Algierii. Djebbour został sam w polu karnym, przyjał piłkę na klatkę piersiową i strzałem z wolejta trafił w poprzeczkę!!!!! W meczu Anglii akcja Słowenii, jednak Birsa strzelił wprost w bramkarza.

4 min. - Słoweniec Kirm, piłkarz Wisły Kraków, fualowany przez Anglików. Słoweńcy zapuścili się pod pole karne rywali, ale inwerweniuje James.

3 min. - pierwsze ataki Anglii, Milner dośrodkowuje w pole karne, jedna obrońcy wybijają. W meczu Algierii z USA gra toczy się w środku pola.

1 min. - rozpoczęły się oba mecze.

Słowenia - Anglia

Słowenia: Handanovic - Brecko, Suler, Cesar, Jokic - Birsa, Koren, Radosavlevic, Kirm - Ljubijankic,Novakovic

Anglia: James - Johnson, Upson, Terry, Cole - Lennon, Barry, Lampard, Gerrard - Rooney, Defoe

USA - Algieria

USA: Howard - Bocanegra, Onyewu, DeMerit, Cherundolo - Dempsey, Bradley, Edu, Donovan - Buddle,Altidore
Algieria: Gaouaoui - Belhadj, Halliche, Bougherra, Yahia - Ziani, Lacen, Yebda, Kadir - Matmour, Djebbour

Za chwile podamy składy z obu spotkań.

Sprawa awansu w tej grupie nadal jest otwarta. W najlepszej sytuacji są Słoweńcy, których urządza remis z Anglikami. Podopieczni Fabio Capello muszą natomiast wygrać jeśli nie chcą zaliczyć totalnej wpadki i wracać do domów już teraz, co zostałoby w kraju odebrane jako katastrofa. Zwycięstwo bez oglądania się na resztę zespołów, lub remis - przy założeniu, że Anglia przegra - daje również awans Amerykanom. Ci jednak zapewne nie będą bawić się w kalkulowanie i zagrają w Algierczykami o komplet punktów. Najgorzej prezentuje się sytuacja Algierii. "Pustynne Lisy" by zagrać w 1/8 finału, muszą pokonać USA dwoma bramkami i liczyć, że Anglia nie zdobędzie punktów w meczu ze Słowenią.

Oto tabela grupy C przed ostatnią kolejką spotkań (kolejno mecze, punkty, bramki):
1. Słowenia     2    4    3-2
2. USA           2    2    3-3
3. Anglia        2    2    1-1
4. Algieria      2    1    0-1