MŚ 2010: Mecz Argentyna - Nigeria, wynik 1:0. Argentyna dominowała, Nigeria grała bez kompleksów - NA ŻYWO

2010-06-12 19:55

O godzinie 16.00 rozpoczął się drugi mecz Grupy B: Argentyna - Nigeria. Wynik spotkania to 1:0 dla Argentyny, podopieczni Diego Maradony dominowali, byli szybsi, chociaż Nigeryjczycy nie bali się atakować.

Strona nie odświeża się automatycznie. Naciskaj [F5] lub [Ctrl R], aby zobaczyć nowe informacje.

Mecz Argentyna - Nigeria rozgrywany jest w Johhanesburgu na Ellis Park Stadium. Na stadionie 16 stopni Celsjusza. Mecz sędziuje Niemiec, Wolfgang Stark.

II POŁOWA

93 min. Koniec meczu, Argentyna wygrywa z Nigerią 1:0.

90 min. Argentyna uspokaja grę i nagle ruszyła do kontrataku, Messi, przekazuje Militio, dostaje piłkę. Szedł w stronę bramkarza, obrońca wykopał mi piłkę spod nóg.

87 min.  Akcja Nigeryjczyków, Yakubu ma niespożyte siły rozgrywa, podaje, w końcu dostaje dobre podanie od Uche, strzela. Nad bramką.

84 min. Milito kontratakuje, dochodzi z piłką do pola karnego, jest 2 obrońców, ale też Messi. Spóźnia podanie, ostatecznie trafia w nogę obrońcy.

83 min. Błyskawiczny kontratak Haruny, kopie, nie trafił w bramkę.

82 min. Szybkie wejście Messiego i Militio na pole karne. Wymiana Messi - Militio, Messi strzela, Eneyama broni, chociaż komentatorzy obwieszczają już "będzie 2:0".

78 min. Haruna fauluje Messiego, żółta kartka.

74 min. Po faulu na Messim rzut wolny dla Argentyny ok. 30 metrów od bramki. Dwie zmiany na boisku, schodzi Veron z Argentyny i Taiwo z Nigerii. Wygląda na to, że ma naderwany mięsień. Zamiast Taiwo wchodzi Uche.

71 min. Gutierrez traci piłkę po pojedynku z napastnikiem Nigerii. Taiwo strzela i niewiele brakuje do wyniku 1:1. Taipo zostaje na murawie, chyba naciągnął sobie jakiś mięsień. Przy pomocy ekipy medycznej schodzi poza boczną linię.

69 min. Aut dla Argentyny, Messi między nogami zawodnika Nigerii podaje Higuainowi, ten strzela, piłka odbija się od obrońcy i leci ponad bramką. Chwilę później rzut rożny i długie podanie Messiego do niekrytego Verona.

66 min. Higuain pod bramką, dostaje podanie od Messiego, strzela, bramkarz wybija piłkę. Błyskawiczny kontratak Nigerii, piłka nie dociera do bramki.

65 min. Kontratak Heinza , akcja 4-2 na Argentyńczyków, podanie do Messiego, ten strzela, ale nie trafia w bramkę.

63 min. Rzut wolny dla Nigerii, Veron wybija z pola karnego, Taiwo uderza piłkę w stronę bramki, piłka wysoko nad poprzeczką.

61 min. Błyskawiczny kontratak Nigerii, piłka przelatuje nad poprzeczką.

60 min. Indywidualna akcja Messiego i strzał na bramkę wybity przez obrońcę.

52 min. Główka Samuela z dośrodkowania, znowu nikt przy nim nie stał i nie pilnował. Ponad bramką.

Argentyna gra w II połowie znacznie bardziej ofensywnie, raz za razem atakuje na bamkę. 12 strzałów, w tym 5 w światło bramki oddali Argentyńczycy. Nigeryjczycy oddali 5 strzałó, żaden nie był w światło bramki.

49 min. Akcja zainicjowana przez Messiego, podaje na prawą stronę do Verona, ten odbija mu tuż pod bramkę. Messi próbuje muśnięciem zmienić tor piłki, ale ta mija bramkę w odległości ok. 1,5 metra.

46 min.  Początek drugiej połowy. Na razie nie ma zmian, w drużynie Argentyny pierwszym do posadzenia na ławce jest Gutierrez.

I POŁOWA

47 min. Pierwsza połowa zostaje zakończona. Na początku widoczna była przewaga Argentyny, jednak po golu piłkarze spuścili z tonu.

44 min. Faul na Leo Messim, rzut wolny ok. 20 metrów od bramki Nigerii.  Veron wykonuje rzut wolny, ale strzela nad bramką.

41 min. Gutierrez po raz kolejny fauluje Nigeryjczyka Obassiego. Argentyńczyk dostaje żółtą kartkę.

37 min. Messi wykonuje rzut wolny po faulu, podaje do kolegi, dostaje zwrot, akcja, strzał na bramkę. Interwencja Enyeama, dosięga piłki wybija ją na róg.

30 min. Kilka minut odbijania piłki. Argentyńczycy grają w pobliżu środka boiska, nie wchodzą na połowę Nigerii, odpoczywają podając sobie piłkę. Akcja przyspiesza, gdy piłka wpada na połowę Argentyny.

29 min. Gutierrez po raz kolejny przegrał walkę o piłkę z Nigeryjczykiem. Skończyło się niebezpieczną akcją tuż pod bramką Argentyny.

27 min. Rzut wolny dla Nigerii ok. 28 metrów od bramki Argentyny. Akcja nieudana, Taiwo mocno kopnął, piłka odbiła się od muru obrońców.

25 min. Długi wrzut z autu w pole karne Taiwo, nikt nie pilnował Nigeryjczyka w odległości 16 metrów od bramki. Murawa robi się śliska, piłka dostaje dziwnego przyspieszenia.

22 min. Rzut rożny do Teveza, ten trafia główką, piłka odbija się od ziemi, przeskakuje nad bramką. Gdyby puścił piłkę niżej, byłaby kolejna bramka, Nigeryjczycy wyraźnie nie radzą sobie z akcjami, w których piłka wpada wysoko na pole karne.

21 min. Tevez wysuwa w pole karne do Higuaina, sytuacja 1:1 z bramkarzem Enyeama. Gdyby Higuain puścił bramkę wyżej, byłby gol, ale bramkarz dał sobie radę z piłką.

19 min. Atak Argentyńczyków na bramkę Nigerii, kolejna interwencja bramkarza. Lars Lagerbaeck z kamienną twarzą, chociaż rusza się

18 min. Mocno wysuwa Messiemu Tevez, Echiejile przechwytuje, był lepiej ustawiony.

15 min. Długie podanie Gutierreza do Messiego, ten wykonuje długi sprint w stronę pola karnego, gdyby było nieco słabiej, mógłby wziąć na główkę. Bramkarz wybija, MEssi nawet nie wyskoczył do piłki, mógłby dostać w twarz.

12 min. Akcją za akcją Nigerii na połowie Argentyny. Po pierwszym golu drużyna Diego Maradony gra bardziej defensywnie.

10 min. Nigeria kontratakuje, Samuel się zagapił, zorientował się jednak na czas, wybił piłkę na rzut rożny. Nigeryjczycy nie wykorzystali rożnego.

9 min. Gutierrez dośrodkowuje, wrzuca na pole karne. Widać dobre przygotowanie szybkościowe Argentyńczyków

6 min. GOOOL! 1:0 dla Argentyny, piękna główka w okienko, Heinze trafia. Wszyscy obrońcy nigeryjscy skupili się na Messim, Heinze nie był pilnowany przez nikogo.

6 min. Doskonale rozegrana akcja, Tevez - Messi, strzał, Messiego, bramkarz cudem wybija.

5 min. Messi i Higauin znowu atakują, Nigeryjczycy wybijają.

4 min. Leo Messi znowu wyprowadza sytuację, podaje do Higuaina, ten nie strzela, a sytuację miał dobrą.

2 min. Nigeryjczycy bez kompleksów, nie wahają się walczyć z Argentynami. Dobre rozegranie Nigeryjczyków, Obasi jest w polu karnym, ogrywa obrońcę, strzela niecelnie, ale odważnie.

1 min. Leo Messi rusza od razu do ataku. Pierwsza akcja.

0 min. Mecz się rozpoczyna. Mamy nadzieję, że spotkanie będzie emocjonujące.

15.59 Obydwa hymny zostały  już odegrane, za moment początek spotkania.