MŚ 2010: mecz Honduras - Chile, wynik 0:1, przygniatająca przewaga Chile i skromne zwycięstwo, NA ŻYWO

2010-06-16 15:18

Starcie Hondurasu z Chile otwiera zmagania w ostatniej grupie mundialu w RPA - grupie H. Chile uznwane jest za czarnego konia mistrzostw, ponieważ w eliminacjach strefy południowo amerykańskiej piłkarze trenera Marcelo Bielsy zajęli 2. miejsce, tuż za Brazylią. Zobaczymy, jak dziś poradzą sobie z teoretycznie słabszym Hondurasem.

KONIEC MECZU

93 min. - koniec meczu. Chile ogrywa Honduras 1:0!

93 min. - strzela jeszcze Fernandez, to był 19 strzał na bramkę jaki oddali piłkarze Chile. Mimo przygniającej przewagi, gole już nie padły.

90 min. - sędzia dodaje 3 minuty.

88 min. - Gonzalez, który zameldował się na boisku, nosi przydomek "Speedy Gonzalez", więc zapewne na szybość piłkarza CSKA Moskwa liczy w ostatnich minutach trener Bielsa.

87 min. - zmiana w zespole Chile. Wchodzi M. Gonzalez, a na ławce usiadł Valdivia.

86 min. - mecz powoli traci tempo i obie drużyny liczą już na końcowy gwizdek sędziego. Honduras jest raczej bezsilny, a piłkarze Chile już chyba pogodzili się z tym, że kolejnego gola nie uda im się strzelić. Trzeba dodać, że świetnie w bramce Hondurasu radzi sobie Valladares.

83 min. - Martinez wykonuje rzut wolny dla Hondurasu. Niestety nic z niego nie wynikło.

81 min. - zmiana w zespole Chile. Pablo Contreras w miejsce Pardo Vidala.

78 min. - zmiana w zespole Hondurasu. Schodzi Nunez, wchodzi Martinez.

76 min. - piłka ląduje w siatce Hondurasu, jednak sędzi słusznie odgwizdał spalonego, na którym był Valdivia.

74 min. - Chile nadal stara się zdobyć gola, ale piłkarze Marcelo Bielsy mają kiepsko ustawione celowniki. Na bramkę rywali oddali 12 strzałów, w tym 8 celnych i zdobyli zaledwie jednego gola.

71 min. - Jorge Valdivia zwija się z bólu na boisku. Piłkarzowi Chile jednak nic się nie stało i gra może być kontynowana.

69 min. - znów szansa dla Chile. Piłkę w polu bramkowym dostaje Sanchez, ta jednak odbija mu się od nóg i napastnik nawet nie oddaje strzału. Honduras z kolei nadal bezradny i bez sznas na zdobycie bramki.

64 min. - niewiarygodna szansa dla Chile!!!! Valdo Ponce strzlał z dwóch metrów głową, po wrzutce na długi słupek, ale bramkarz Valladares popisał się fantastyczną interwencją i wybił piłkę. Póki co to zdecydowanie najlepsza interwencja mundialu!

62 min. - Alexis Sanchez (Chile) wpadł w pole karne, jednak jego strzał minimalnie minął słupek bramki Hondurasu. Jeśli chodzi o statystyki, to piłkarze Hondurasu nadal biegają dużo więcej. Przebiegli 65 tysięcy metrów, Chile - 51 tysięcy.

60 min. - zmiana w Hondurasie. Boisko opuszcza Pavon, a w jego miejsce pojawia się George Welcome. Oto piłkarz który zastąpił w kadrze kontuzjowanego Costly'ego.

58 min. - na boisku leży Alexis Sanchez (Chile), faul miał miejsce w środku boiska.

56 min. - Fernandez wykonuje rzut wolny dla Chile. Do bramki około 18 metrów. Strzał pomocnika Sportingu Lizbona broni jednak bramkarz.

52 min. - zmiana w zespole Chile. Boisko opuszcza Millar, w jego miejsce na placu gry melduje się piłkarz angielskiego West Bromwich Albion - Gonzalo Alejandro Jara.

52 min. - po zamieszaniu w polu karnym strzał z ostrego kąta oddaje Isla (Chile), jednak broni bramkarz.

50 min. - pierwszy w drugiej odłosnie rzut rożny. Wrzucał Fernandez, ale Medel nie zdąrzył oddać strzału.

47 min. - Valdo Ponce w ostatnich chwili, tuż przed linią pola karnego, powstrzymał czystym wślizgiem napastnik Hondurasu.

46 min. - rozpoczęła się druga połowa. Od początku piłka w posiadaniu Chile.

II POŁOWA - Piłkarze lada moment pojawią się na boisku i rozpocznie się druga połowa meczu.

45 min. - koniec pierwszej połowy meczu. Póki co Chile jest zdecydowanie lepsze i zasłużenie prowadzi 1:0. Statystyki też przemawiają na korzyść piłkarzy Marcelo Bielsy. 63% posiadania piłki dla Chile, 37% dla Hondurasu. W strzałach 7-5 dla Chile, w strzałach celnych 5-3.

43 min. - aut na wysokości pola karnego dla Chile. Cała akcja zakończyła się "strzałem" na bramkę, który jednak bardziej wyglądał na dośrodkowanie. Piłka wylądowała w rękach bramkarza Hondurasu Noela Valladaresa.

41 min. - gra nadal toczy się głównie w środku pola. Piłkarze Chile chyba powoli myślą o zejściu na przerwę, natomiast Honduras nadal ogranicza się do przeszkadzania rywalom, a nie kntruowaniem akcji.

38 min. - Chile wyraźnie nabrało wiatru w żagle. Ich ataki są coraz pewniejsze, szybsze i w tym meczu jeszcze możemy zobaczyć kolejne bramki. Poza tym zobaczyliśmy wreszcie porządną powtórkę z której wynika, że Beasejour skierował piłkę do bramki... pośladkiem.

36 min. - znów groźnie pod bramką Hondurasu. Obrońcy wybijają piłkę na rzut rożny. Jednak nic z niego nie wynikło i gra toczy się w środku pola.

34 min. - GOOOOL! Chile prowadzi 1:0. Piękne podanie Isli z prawej strony boiska z najbliższej odległości wykorzystał Jean Andre Beasejour. Nietypową urodę i nazwiska, jak na Chilijczyka, ten piłkarz zawędziecza ojcu, który pochodzi z Haiti.

33 min. - żółta kartka dla Wilsona Palaciosa (Honduras)

32 min. - tuż przy polu karnym faulowany Alexis Sanchez (Chile). Choć sędzia uważa jednak inaczej i nie podyktował rzutu wolnego.

30 min. - rośnie przewaga Chile, posiadanie piłki 60% do 40%. Honduras póki co przeszkadza tylko rywalom.

27 min. - co ciekawe więcej póki co biegają piłkarze Hondurasu. Łącznie przebiegli ponad 27 tysięcy metrów, natomiast piłkarze z Chile ponad 24 tysiące.

25 min. - strzał Sancheza (Chile) z ostrego kąta, ale broni bramkarz. Po rzucie rożnym uderzał głowką Vidala mija bramkę.

23 min. - mocny strzał Valdivii z Chile, jednak piłka odbija się od pleców jednego z obrońców.

21 min. - pierwszy rzut rożny dla Hondurasu. Piłka jednak po dośrodkowaniu Nuneza ląduje w rękach bramkarza.

19 min. - żółta karka dla Fernandeza (Chile)

17 min. - rzut wolny dla Chile, jednak dośrodkowanie w pole karne Fernandeza było niecelne. Potem akcja Hondurasu, ale strzał Pavona przeleciał obok bramki.

15 min. - odważniej zaatakował Honduras, jednak wrzutka w pole karne okazała się niecelna. Chile spokojnie buduje kolejny atak i tempo gry, po szybszym początku, nieco się zmniejszyło.

12 min. - Chile zdecydowanie przeważa, ale póki co nic z tego nie wynika. W posiadaniu piłki 54 % do 46 % na rzecz Chile.

9 min. - potężny strzał Arturo Vidala (Chile) z ponad 30 metrów, bramkarz Hondurasu z trudem łapie piłkę, która najpierw wyskoczył mu z rąk. Skończyło się jednak na strachu.

7 min. - pierwszy strzał Hondurasu, piłka jednak odbita od obrońcy i bez problemu łapie ją bramkarz Claudio Bravo.

6 min. - Chile w natarciu. Rajd Sancheza i wolny na wysokości pola karnego Hondurasu. Honduras broni się niemal całą drużyną, jednak po zamieszaniu w polu karnym strzał reprezntanta Chile broni bramkarz.

4 min. - pierwszy rożny w tym meczu, Chile jednak nie potrafiło wykorzystać stałego fragmentu gry. Mamy też pierwszy żółty kartonik, zobaczył go Carlos Carmona (Chile)

3 min. - rzut wolny dla Chile z około 30 metrów. Niecelnie strzelał Fernandez, piłkarz Sportingu Lizbona.

1 min. - pierwszy gwizdek siędziego, rozpoczął Honduras.

Niestety na mundialu nie zobaczymy reprezentanta Hondurasu i byłego piłkarza GKS Bełchatów - Carlo Costly'ego, który w ostatniej chwili doznał kontuzji. Za nami już hymny obu państw. Dzisiejszy mecz prowadzi egzotyczny arbiter - Eddy Maillet z... Seszeli.

W składzie Chile brakuje Humberto Suazo - króla strzelców eliminacji, który dopiero dochodzi do siebie po kontuzji. Chile czekają jeszcze mecze z Hiszpanią i Szwajcarią, więc trener zapewne szykuje swojego asa na starcia z silniejszymi niż Honduras rywalami.

Obie drużyny wychodzą z tunelu. Zepsoły rozpoczną mecz w następujących składach:

Honduras: Valladares - Chavez Figueroa, Nunez, Izaguirre - Palacios, Guevara, Mendoza, Espinoza - Alvarez, Pavon

Chile: Bravo - Isla, Medel, Ponce, Vidal - Carmona, Millar, Fernandez, Valdivia - Beausejour, Sanchez