MŚ 2010, mecze Ghana - Niemcy 0:1 i Australia - Serbia 2:1 - NA ŻYWO

2010-06-23 22:06

Ghanie do szczęścia wystarcza remis. Niemcy, Serbowie i Australijczycy grają o zwycięstwo,z tym, że tym ostatnim potrzebna by była przy zwycięstwie własnym porażka Niemców.

90 + 2  min. Oba mecze zakończone. W 1/8 finałow zagrają Niemcy i Ghana, której drogę otwarzył lepszy bilens bramek niż  Australia.

90 min. Pantelić na spalonym strzela nad poprzeczką

84 min. Australijczyk Kennedy chybił z 10 m, ale naciskał go obrońca.

83 min. Gol dla Serbii po błędzie Schwarzera i strzale Pantelicia, Austrlia prowadzi już tylko 2:1

74 min. 2:0 dla Australii, piękny strzał Holmana z 18 m

69 min. Australia prowadzi z Serbią 1:0, celna głowka Cahilla

67 min. Lah,m w ostatniej chwili blokuje strzał Ayewa z 8 m.  Gh, piękny strzał Holaaana ruszyła do przodu.

63 min. Wiadomośc z Johannesburga musiała dotrzeć do Nelspruit. Australijczycy atakują z rozmachem.

60 min. 1:0 dla Niemców, strzał Ozila z 20 m trafia do siatki Ghany

59 min. Żólta kartk DLA nINKOVICIA.

53 min. Żigić  10 m strzela nad poprzeczką.

48 min. Asamoah sam na sam z Neuerem, ale niemiecki bramkarz interweniuje z wyczuciem.

47 min. Żółta kartka dla Beauchampa, Serbowie w ataku.

46 min. Gwizdki na obu stadionach rozległy się w odstępie dwóch sekund. Gra ruszyła.

45 min. Nadal nie ma goli. W obu meczach przeważa taktyczna myśl "nie stracić". Niemcy zdobyli w meczu z Ghaną przewagę, ale brak im przyspieszenia pod bramka, Kingstona. Ich najgroźniejsze akcje wyprowadzał ze skrzydła Lahm. W meczu w Nelspruit, najpierw nieco lepsi byli Australijczycy, potem przewaga Serbów. Ale i tu nie ma skutecznych strzelców.

43 min. Żółta kartka dla Muellera za faul na Annanie.

41 min. Żółta kartka dla Ayewa, a zaraz potem niebezpieczne dośrodkowanie Schweinsteigera, ale Kingston i tym razem jest niezawodny.

38 min. Krasić trafia do australijskiej bramki, ale ze spalonego. Serbowie odzyskali inicjatywę, teraz oni są groźniejsi.

34. min  Serbowie rewanżują się niemal iddentyczną akcją Zigicia.

33 min. Cahill głowkuje z 6 metra obk słupka serbskiej bramki.

30 min. Pół godziny gry na dwóch stadionach i ani jednej bramki.

26 min. Niemcy mozolnie budują swoje ataki, Ghańczycy wyprowadzają groźne kontry

21 min. W Nelspruit zwolna zarysowuje sie przewaga Australijczyków, są silniejsi i bardziej zdeterminowani,

18 min. Jak na "mecz o wszystko"  Niemcy grają zaskakująco ospale. Ghana skraca pole gry i pressingiem spycha rywali na ich połowę.

14 min. Gorąco pod bramką niemiecką Asamoah był w pozycji strzeleckiej. Akcje Ghany coraz bardziej składne.

12 min. Krasić znajduje się w pozycji sam na sam z bramkarzem Schwarzerem i marnuje okazję strzelając w aut

10 min. Niewiele brakowało by po dośrodkowaniu Ozil Mensah strzelił gola samobójczego.

7 min. Ghańczyk Gyan przedarł się przez obronę, ale zgubił piłkę. W meczu Australii z Serbia trwa walka o opanowanie środka pola. Energiczniejsi Austrlijczycy, bardziej niebezpieczni Serbowie,

3 min. Pierwszy strzał w Johannesburgu. Niemiecki Brazylijczyk Cacu uderzył lekko i Kingston łatwo chwycił.

1 min.   Mecze w Johannesburgu i Nelspruit zaczęły się. Spotkanie Ghany z Niemcami sędziuje Jorge Larrionda, a Australii z Serbią  Carlos Simon.

Składy drużyn:

GHANA  :  Kingston - Sarpei, Gyan, Pantsil, Mansah, Annan, Johathan, Tagoe, Ayew, Asamoah, Prince

NIEMCY:  Neuer - Lahm, Mertesacker, Friedrich, Khedira, Schwensteiger, Ozil, Cacau, Boateng, Podolski, Mueller.

i w drugiej parze:

AUSTRALIA: Schwarzer - Neill, Cahill, Culina, Baychamp, Emerton, Wilkshire, Kennedy, Valeri, Carney, Bresciano.

SERBIA: Stojković - Vidić, Ivanović, Stanković, Luković, Jovanović, Zigić, Obradowić, Krasić, Ninković, Kuzmanović.