Romelu Lukaku, Belgia

Autor: Eastnews Romelu Lukaku, Belgia

Mundial 2014. Belgia - Algieria, wynik 2:1. Belgowie wrócili z piekła do nieba

2014-06-18 8:33

Mecz Belgia - Algieria przyniósł sporo emocji. Algierczycy sensacyjnie prowadzili 1:0 po karnym wykorzystanym przez Sofiane Feghouliego. W drugiej połowie Belgowie wzięli się do pracy i odmienili losy spotkania. Gwizdek24.pl zaprasza do zapoznania się z zapisem relacji live z meczu Belgia - Algieria.

Belgia - Algieria 2:1 (0:1)
Bramki: Fellaini 70, Mertens 80 - Feghouli 25 (k)

Belgia: Thibaut Courtois - Toby Alderweireld, Daniel Van Buyten, Vincent Kompany, Jan Vertonghen -  Axel Witsel, Kevin De Bruyne, Moussa Dembele (65. Marouane Fellaini) - Nacer Chadli (46. Dries Mertens), Romelu Lukaku (58. Divock Origi), Eden Hazard

Algieria:Rais M'Bolhi - Mehdi Mostefa, Madjid Bougherra, Rafik Halliche,  Faouzi Ghoulam - Saphir Taider, Carl Medjani (84. Nabil Ghilas), Nabil Bentaleb - Sofiane Feghouli, El Arbi Hillel Soudani (66. Islam Slimani), Riyad Mahrez (71. Medhi Lacen)

żółte kartki: Vertonghen - Bentaleb

MŚ w piłce ręcznej 2019: Francja - Serbia

Witamy w relacji na żywo z meczu Francja - Serbia. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 20:30. Bądźcie z nami!

Zaczynamy relację na żywo z kolejnego dnia zmagań mistrzostw świata w piłce ręcznej. Dzisiejszy hit Francja - Serbia rozpocznie się już za kilka minut. Znamy składy obu zespołów!

Francja: Dumolin, Gerard - Abalo, Claire, Dipanda, Fabregas, Grebille, Guigou, Karabatić, Lagarde, Mahe, Mem, N'guessan, Porte, Remili, Sorhaindo

Serbia: Verkić, Cupara - Ilić N., Ilić V., Kukić, Marsenić, Mosić, Nenadić, Nikolić, Obradović, Orbović, Pusica, Radivojević, Vorkapić, Vujić, Zelenović

W pierwszej kolejce Francuzi poradzili sobie z Brazylijczykami, wygrywając 24:22. Serbia zremisowała z Rosjanami 30:30. Dzisiejszy mecz będzie ważny dla losów grupy.

Serbowie nie mają najlepszych wspomnień ze spotkań z Trójkolorowymi. Ostatni raz wygrali z nimi na ważnej imprezie w 1998 roku, podczas mistrzostw Europy.

1'

ZACZYNAMY!

Pierwsi przy piłce Serbowie!

1:0

Znakomite wejście w mecz w wykonaniu Gerarda. Bramkarz Francuzów obronił już pierwszy strzał. Po szybkim ataku Francuzów pierwszego gola zdobywa Mem!

3'

1:2

Kolejna świetna obrona Gerarda, ale przy trzecim rzucie z dziewiątego metra nie miał już szans. Francuzi próbują przyspieszyć tempo, ale brakuje im dokładności. Ich bramkarz musiał ratować ich przed kontrą, wybiegając niemal na połowę boiska. Trójkolorowi za moment znowu nie trafili do bramki.

6'

1:3

Długie rozgrywanie piłki nie wychodzi najlepiej Francuzom. Serbowie znakomicie się bronią i umiejętnie wymuszają faul ofensywny. Przewinienie Claire'a otworzyło kontrę, którą wykorzystał Ivan Mosić.

7'

2:3

Pierwszy rzut karny w meczu. W pojedynku Guigou - Verkić, lepszy ten pierwszy!

7'

2:3

Pierwsze dwuminutowe wykluczenie. Karabatić trafił w okolice szyi Orbovicia i arbiter nie miał żadnych wątpliwości. Serbowie wykorzystali to od razu - dziurę w defensywie wykorzystał Marsenić, który efektowną wkrętką pokonał bramkarza rywali.

2:4

Ostro zaczyna nam się to spotkanie. Sędziowie pokazują grę na czas, a atak Francuzów próbuje przyspieszyć Guigou. Zostaje trafiony w twarz przez Marsenicia. Kolejna kara.

4:4

Francuzi mądrze korzystają z przewagi. Najpierw drugiego karnego wykorzystał Guigou, a potem w dziurze na kole znalazł się Fabregas. Przy rzucie pod poprzeczkę, Cupara był bez szans.

13'

5:5

Francuzi mogli wyjść na prowadzenie, ale trafili w poprzeczkę. Po chwili rzut karny wykorzystał Vanja Ilić. Z dziewiątego metra wyrównał N'guessan.

15'

5:5

Niebezpieczna akcja pod polem karnym Francuzów! Zderzenie czterech zawodników zakończyło się polaniem krwi z głowy jednego z Serbów. Marsenić opuścił boisko, by zmienić zakrwawioną koszulkę.

Kilkadziesiąt sekund później arbitrzy ponownie przerwali spotkanie. Potężne uderzenie piłkę po rzucie Kukicia otrzymał Gerard.

16'

6:6

Wśród zawodników, którzy zderzyli się głowami był N'guessam.

31'

15:12

Piłkarze wrócili na boisko. Zaczynamy drugą połowę!

33'

17:12

Ciekawy początek drugiej odsłony. Radivojević idealnie przecina linię podania, ale nie wykańcza kontry. Za chwilę dwie znakomite obrony Verkicia, ale Serbowie prowokują karnego. Rzut Mahe był skuteczny.

36'

18:13

Kolejna strata Serbów w ataku, kolejna kontra Francuzów i kolejny gol przewagi!

37'

20:13

Brzydki fragment meczu. Straty, faule w ataku i kroki. Nieskuteczność obu stron przerywa Lagarde, który miał mnóstwo miejsca po strzale w słupek i dobija obok bezradnego Verkicia.

41'

22:13

Rozpoczyna się bolesna lekcja handballu dla Serbów. Francuzi robią, co chcą, a ich rywalom nie wychodzi nic. Wszystkie rzuty mijają bramkę.

43'

22:14

7 minut i 32 sekundy. Tyle trwała strzelecka niemoc Serbów, którą przełamał Pusica. Szanse na uratowanie meczu są jednak malutkie.

23:17

Przewaga Francuzów jest już duża i ewidentnie to trochę rozkojarzyło faworytów meczu. Szybkie dwie kontry Serbów zmniejszyły straty do sześciu goli.

48'

24:17

Z linii dziewiątego metra znakomicie do koła zszedł Mahe, który zdobył swojego trzeciego gola. Zła wiadomość dla Serbów - znowu muszą grać w pięciu w polu, ponieważ dwie minuty kary dostał Pusica.

50'

27:17

Gra w osłabieniu kompletnie nie wyszła Serbom. Kolejne stracone bramki i znowu włączyła im się niedokładność w ofensywie. Niezrozumienie w ataku pozycyjnym kosztowało kolejną stratę.

Okazało się też, że Pusica za szybko wszedł na boisko i został ukarany kolejnymi dwiema minutami odsiadki.

53'

29:18

Sytuacja Serbów jest dramatyczna. Ilić zmarnował rzut karny, ale arbiter nakazał go powtórzyć, ponieważ... Remili za szybko ruszył, by zebrać piłkę. Za drugim razem udało się wyprowadzić w pole Gerarda.

57'

31:19

Francuzi się już tylko bawią i próbują ekwilibrystycznych i efektownych zagrań. Nic dziwnego, skoro wychodzi im dziś niemal wszystko.

58'

32:20

Francuzom wychodzi wszystko, w odróżnieniu od Serbów. Bramka Trójkolorowych pozostawała przez chwilę pusta, a Verkić po obronie rzutu nie był w stanie do niej trafić.

60'

32:21

KONIEC MECZU! Brutalna nauczka dla Serbów w wykonaniu Francuzów. Do pewnego momentu, mecz był wyrównany, ale z czasem ekipie z Bałkanów zaczęło brakować skuteczności.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Vincent Gerard!

To tyle, jeśli chodzi o dzisiejszy mecz. Dziękujemy za obecność i zapraszamy na kolejne relacje na SE.pl!