Świeczka

i

Autor: Pixabay Świeczka

trudno uwierzyć...

Nie żyje Leszek Jarosz. Legendarny polski dziennikarz odszedł nagle, TVP przekazało tragiczne wieści

2024-02-24 19:35

TVP przekazało właśnie niezwykle przykre informacje. Nagle zmarł Leszek Jarosz, dziennikarz specjalizujący się w historii piłki nożnej. Jego programy i książki przyciągały mnóstwo fanów zainteresowanych tym, jak kształtowała się piłka nożna. Leszek Jarosz odszedł w wieku 56 lat.

Nie żyje Leszek Jarosz

Takich wieści nigdy nie chcielibyśmy przekazywać. TVP Sport poinformowało o nagłej śmierci Leszka Jarosza, wybitnego dziennikarza i znawcy historii piłki nożnej, autora książki „Historia Mundiali”. Z TVP Sport związał się w 2006 roku, wcześniej przez wiele lat pracował w polskim oddziale BBC (1994-2006). Zaczynał tam jako reporter polityczny, a skończył jako dyrektor warszawskiego biura angielskiej stacji.

TVP Sport przekazało tragiczne wieści o śmierci swojego dziennikarza

W trakcie swojej pracy w TVP Sport pełnił wiele ról. – Przez wiele lat kierował newsami sportowymi w Telewizji Polskiej (Sport w TVP 1, Sportowy Wieczór), pełnił też rolę szefa redakcji internetowej (2014-17), w ostatnim czasie odpowiadał za programy publicystyczne – czytamy na stronie TVP Sport. Książka Jarosza „Historia Mundiali”, która, jak wskazuje tytuł, skupiała się na historii finałów mistrzostw świata, dwukrotnie zdobywała tytuł „Sportowej książki roku”.

Jarosz zmarł nagle w wieku 56 lat

Jak podaje TVP Sport, Jarosz miał jeszcze wiele planów na dalszą pracę. Wśród nich było choćby przybliżenie historii mistrzostw Europy czy publikacje na temat występów i samej osoby Ernesta Wilimowskiego. Jego ostatnim artykułem na łamach TVPSPORT.PL było pożegnanie Franza Beckenbauera. Leszek Jarosz zmarł w sobotę, 24 lutego, w wieku 56 lat, przyczyny śmierci nie podano.

QUIZ: Rozpoznasz polskich piłkarzy? Lewandowskiego zna każdy, a resztę? 15/20 to absolutne minimum

Pytanie 1 z 20
Zaczniemy podobnie jak w piłce. Bramkarz na zdjęciu to...
Wojciech Szczęsny
Legia - Molde: Radovan Pankov i Patryk Kun
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze