Niebywały wyczyn polskiego zawodnika! Pobił rekord świata we... własnym ogródku

2020-05-06 15:55 DaO
Wojciech Machnik
Autor: Facebook Wojciech Machnik

Ostatnie tygodnie dla wielu sportowców były prawdziwym wyzwaniem. Ich codzienność musiała ulec całkowitej zmianie, bo ze względu na ograniczoną możliwość opuszczania domów, byli zmuszeni do znalezienia sobie innych sposobów na utrzymanie formy. Okazuje się jednak, że i we własnym ogródku można dokonywać rzeczy wielkich, co udowodnił polski biegacz, Wojciech Machnik.

Jeszcze przez kilka najbliższych tygodni nie zobaczymy wielu imprez sportowych. Co prawda są plany, aby w niektórych krajach i sport zaczął być odmrażany, ale do takiego natężenia wydarzeń, jakie znaliśmy przed pandemią, jeszcze daleka droga. W związku z tym wielu zawodników musi znaleźć sobie inną formę aktywności, która pomoże zachować im odpowiednią dyspozycję.

Pierwsze ZDJĘCIE Lewandowskiej po porodzie! Uroczy szczegół

Sposobów na to jest wiele. W mediach społecznościowych pojawiło się wiele nagrań znanych sportowców trenujących w domu, czy na terenie posesji. Dołączył do nich również polski zawodnik. Bieganie dla Wojciecha Machnika to spora część życia. Brał udział w ponad stu maratonach na całym świecie. A że dostępność do świata jest ograniczona, zawodnik postanowił dokonać rzeczy wielkiej we własnym ogródku.

Bayern wolny od wirusa. Kolejna dobra wiadomość dla Lewandowskiego

Machnik przygotował specjalną pętlę o długości pięciu metrów. Aby przebiec 42,2 km musiał więc zrobić 8440 okrążeń. Zajęło mu to nieco ponad trzynaście godzin. Tym samym ustanowił nowy rekord w maratonie przebiegniętym wokół kwadratu 1 na 1 metra. To kolejne wyzwanie, którego podjął się Polak. Wcześniej przebiegł maraton wokół łóżka. Jednocześnie uruchomił zbiórkę pieniędzy, które zostaną przeznaczone na pomoc DPS-om i hospicjom.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Najnowsze