O której godzinie skoki dzisiaj kobiet niedziela 4.12 PŚ Lillehammer

Autor: AP O której godzinie skoki dzisiaj kobiet niedziela 4.12 PŚ Lillehammer

2022-12-04 1:16

Katharina Althaus wygrała pierwszy konkurs Pucharu Świata kobiet na skoczni w Lillehammer. Dzisiaj drugi konkurs. Czy nasze panie też w końcu poprawią swoją dyspozycję? Za tydzień konkurs mieszany, więc liczymy na lepszą formę polskich skoczkiń narciarskich. Wśród mężczyzn Dawid Kubacki jest wciąż liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a Piotr Żyła coraz odważniej też rozpycha się w czołówce. Po świetnych startach w Wiśle, również w Ruce nasi skoczkowie nie zawiedli i z optymizmem możemy patrzeć na następne konkursy PŚ - za tydzień w Titisee-Neustadt.

Katharina Althaus wygrała pierwszy konkurs Pucharu Świata kobiet na skoczni w Lillehammer. Niemka triumfowała po skokach na odległość 99 m oraz 96,5 m. Drugie miejsce zajęła Eva Pinkelnig, a trzecia była Marita Kramer. Pierwsze w tym sezonie punkty PŚ zdobyła jedyna w finałowej serii Polka Nicole Konderla, która zajęła 28. miejsce. Jak zaprezentują się za tydzień polscy skoczkowie? Na razie emocjonujemy się rywalizacją kobiet.

O KTÓREJ GODZINIE SKOKI dzisiaj 4.12 niedziela PŚ kobiet Lillehammer

Skoczkowie wcześniej mieli już okazję rywalizować na śniegu. Tydzień temu w Ruce panowały zimowe warunki, w których Piotr Żyła i Dawid Kubacki poradzili sobie nieźle. Żyła stanął raz na podium, a Kubacki - zwycięzca dwóch pierwszych konkursów PŚ w Wiśle - obronił koszulkę lidera klasyfikacji generalnej. Czas na rywalizację pań. Konkursy PŚ kobiet w Lillehammer dadzą nam odpowiedź, na co będziemy mogli liczyć za tydzień, gdy w Titisee-Neustadt zostanie rozegrany konkurs mieszany.

Po pierwszych konkursach PŚ w Wiśle wśród polskich kibiców zapanowała euforia, bo oba wygrał Dawid Kubacki. Podczas zawodów w Ruce lider klasyfikacji generalnej PŚ ponownie pokazał, że jest w dobrej formie, choć tym razem nie udało mu się stanąć na podium. W niedziele prowadził po pierwszej serii, ale drugi skok zepsuł i spadł na 6. miejsce. Tym razem lepiej spisał się Piotr Żyła, który dzień wcześniej zajął trzecie miejsce. Jak zaprezentują się dzisiaj nasze panie, które znów powalczą w PŚ w Lillehammer? PŚ kobiet w Lillehammer zaplanowano na godzinę 16:30

Wczoraj w Lillehammer odbył się pierwszy konkurs PŚ kobiet. Nicole Konderla w drugiej próbie wylądowała na 81. metrze. Cieszą punkty, ale wciąż czekamy na wyraźniejszy błysk formy w kadrze polskich skoczkiń. Ta odległość pozwoliła naszej zawodniczce awansować na 27. miejsce. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata kobiet prowadzeni wciąż Eva Pinkelnig (240 pkt.). Wyprzedza Katharinę Althaus (190 pkt.) i Maritę Kramer (180 pkt.). Najlepsza z Polek Nicole Konderla ma 4 punkty i zajmuje 34. miejsce.

Skok narciarskie dzisiaj 4.12 niedziela O której skoki kobiet w niedzielę 4 grudnia

Niedzielny konkurs PŚ kobiet w Lillehammer zaplanowano na godzinę 16:30. Godzinę wcześniej rozpoczną się kwalifikacje. Transmisja z zawodów w Playerze. Fani skoczków narciarskich muszą uzbroić się w cierpliwość. Kolejne konkursy PŚ mężczyzn za tydzień w Titisee-Neustadt (10-11 grudnia).