Pierwsza przegrana od ponad roku!

2014-11-15 18:41

Polonia NY – CD Iberia    1-2 (0-0) Polonia nie ma szczęścia do hiszpańskiego zespołu. Rok temu we wrześniu, to właśnie Hiszpanie z CD Iberia wygrali z Polakami na McCarren Park. Od tamtej pory Poloniści nie przegrali żadnego meczu. W niedzielę było podobnie jak rok temu…

Polonia zaczęła ten mecz od kilku ataków na bramkę Hiszpanów, ale nic z tego nie wynikało. W 30 minucie Marcin Dziewulski zbliżając się do pola karnego został ostro sfaulowany przez jednego z hiszpańskich piłkarzy, a następnie uderzony w twarz. W tym momencie nawiązała się mała przepychanka miedzy zawodnikami. Na to wszystko zareagował sędzia i dał po 2 czerwone kartki dla zawodników obu zespołów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem remisowym.

W przerwie meczu trener Wędzyński zrobił dwie zmiany. Zeszli Waldemar Wolski i Damian Janicki, a na placu gry pojawili się Jorge Mathias i Mauricio Aguilera. Poloniści atakowali, ale to Iberia strzeliła pierwszą bramkę. Jednak dobrze grający w tym meczu Yapi, w 65. minucie po indywidualnej akcji pięknym lobem wyrównał na 1-1.

W tym momencie wydawało się, że uzyskanie kolejnego trafienia jest tylko kwestią czasu, ale tak się jednak nie stało. W dodatku w 70 minucie następną czerwoną kartkę (dwie żółte) otrzymał kolejny zawodnik Polonii, co skrzętnie wykorzystali goście strzelając drugiego gola i wychodząc na prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania. Z pewnością był to jeden z gorszych meczów, jakie Polonia rozegrała w ostatnich miesiącach.

Bramki: Innocent Ama Yapi (65’)

Skład Polonii: Dawid Ditrich, Łukasz Poduszczak, Łukasz Bieleń, Bartek Malinowski, Waldemar Wolski, (Jorge Mathias), Rafał Stefek (Djonna Dorouwa), Damian Janicki (Mauricio Aguilera), Marcin Dziewulski, Innocent Ama Yapi, Łukasz Jagodziński, Radosław Kucharski.

Remis rezerw

Polonia NY Reserve – CD Iberia Reserve    3-3 (1-0)

Pierwsza połowa to koncertowa gra rezerwistów Polonii. W 10 minucie na listę strzelców wpisał się Marcin Podbielski, wykorzystując dobrą asystę od Łukasza Legierskiego. W 60. minucie Marcin Marek ładnie wyszukał Slago, który podwyższył na 2-0. 10 minut później aktywny w tym meczu Marcin Kułak precyzyjnie zagrał do Tomasza Grocha, a ten z prawej nogi uderzył piłkę, która wylądowała pod poprzeczką bramki przeciwnika. Końcówka meczu jednak należała do gości. W odstępie 7 minut Polonia dała sobie strzelić 3 bramki tracąc cenne 2 punkty.

Bramki: Marcin Podbielski 10’, Slago 60’, Tomek Groch 70’

Skład Polonii: Damian Skiba, Eric Dalski, Djonna Dorouwa, Łukasz Legierski (Kevin Beteta), Eugen Mociornita (Tunc Ucyildiz), Marcin Kułak, Hermann Momo, Jonathan Leon (Slago), Tomasz Groch (Manuel Cando), Marcin Marek, Marcin Podbielski (Bartek Kosieradzki)

Niezawodni seniorzy Polonii

Locust Valley Chile - Polonia NY Over 40    1-4 (0-2)

To był dobry mecz w wykonaniu oldbojów Polonii. W 10 minucie Sławek Dziubek ładnie wrzucił do dobrze ustawionego na polu karnym Gustawo Leon i było 1-0. W 27 minucie Marek Rakowski uderzył z około 25 metrów podwyższając prowadzenie. Kilka minut później mogło być 3-0, kiedy to Dariusz Zielonka ładnie uderzył piłkę głową po dośrodkowaniu Krzysztofa Słomy, ale futbolówka minimalnie minęła bramkę gospodarzy. W 41 minucie z kolei nieznacznie pomylił się Michał Siwiec. Na początku drugiej polowy zawodnicy Locust Valley Chile strzelili kontaktową bramkę i zrobiło się gorąco, ale następne minuty pokazały, że to było wszystko na co było ich stać. Do głosu ponownie doszli biało-czerwoni. W 55 minucie Chilijczycy pogubili się na polu karnym co wykorzystał Michał Siwiec, który w pięknym stylu przelobował bramkarza. W 80 minucie Jacek Zyzanski ładnie dośrodkował na pole karne do dobrze ustawionego Michała Siwca, a ten nie zastanawiając się długo uderzył piłkę precyzyjnie głową umieszczając ją pod samą poprzeczką tym samym ustalając wynik spotkania. Wygrana Polonistów to z pewnością ładny prezent dla kierownika drużyny Jarka Mieleszko, który właśnie skończył 50 lat. Władze klubu i piłkarze życzą mu wszystkiego najlepszego i żeby dalej grał tak jak gra przynajmniej przez następne 25 lat.

Bramki: Michał Siwiec 2x, Marek Rakowski, Gustawo Leon

Skład Polonii: Tadeusz Sarzynski, Sławek Dziubek, Krzysztof Glowala, Darek Zielonka, Franek Demek, Grzegorz Wędzyński, Gustawo Leon, Jacek Zyzanski, Jacek Golish, Marek Rakowski, Michał Siwiec; Zmiennicy: Krzysztof Słoma, Henryk Chwalka, Darek Sęk, Roman Dziewulski

Następne mecze to puchar stanu. Polonia NY Over 40 gra 16 listopada o godz. 12: 00 PM przeciwko Baldwin, a o godz. 10: 00 AM Polonia NY zagra przeciwko Yorktown. Oba mecze odbędą się w McCarren Park na Greenpoincie.

5  grudnia odbędzie się opłatek wigilijny w klubie Polonia. Zapraszamy wszystkich  piłkarzy oraz wiernych kibiców na godz. 8 PM do siedziby klubu przy 675 Morgan Ave na Greenpoincie.