Patryk Dobek, sztafeta 4x400 metrów

Autor: archiwum se.pl

Piętnaście polskich medali w uniwersjadzie

2019-07-14 15:01

Ostateczny dorobek Polski w uniwersjadzie w Neapolu wyniósł 15 medali (4 złote, 2 srebrne i 9 brązowych). Dało to naszym sportowcom studentom 15. lokatę w klasyfikacji medalowe. Najlepsza okazała się Japonia (33 zł., 21 sr., 28 br.), przed Rosją (22-24-36) i Chinami (22-13-8).

Aż osiem medali wywalczyli lekkoatleci (3-1-4). W przedostatnim dniu rywalizacji dorobek ten dopełniła męska sztafeta 4x400 m w składzie Suwara – Kowaluk – Duszyński – Dobek. Ten ostatni, (wcześniej wywalczył brąz na 400 m przez płotki) wyprowadził na ostatnim okrążeniu polski kwartet z czwartej na trzecią pozycję, w dobrym czasie 3.03,23 min.

Brąz zdobył też kwartet polskich wojowniczek w turnieju drużynowym taekwondo. Patrycja Adamkiewicz, Gabriela Dajnowicz, Magdalena Leporowska i Karolina Ziejewska pokonały w ćwierćfinale Chiny 12:11, czym zapewniły sobie miejsce na podium, a następnie przegrały w półfinale z Tajwanem 3:16. Patrycja Adamkiewicz – podobnie jak Patryk Dobek – powiekszyła swój uniwersjadowy łup do dwóch brązów (wcześniej wywalczyła go w turnieju indywidualnym kategorii 57 kg.

Ale w sobotni wieczór oczy polskiej ekipy zwrócone były głównie na halę w Empoli, gdzie siatkarze toczyli finałowy bój z Włochami.

Polacy wygrali pierwszego seta oraz trzeciego. Doszło jednak do tie breaka. Dzień wcześniej nasi siatkarze wygrali decydującą partię w półfinałowym starciu z Rosją. Tym razem przegrali, mimo że prowadzili w piątym secie dwoma punktami.

Ostateczny wynik: Polska - Włoch 2:3 (25:16, 20:25, 25:22, 23:25, 10:15)