Piotr Myszka: Leje rywali aż woda bryzga

Autor: AFP/EAST NEWS Piotr Myszka: Leje rywali aż woda bryzga

Piotr Myszka odwrócił pechową kartę. Podwójne podium Polaków na olimpijskim akwenie

2019-08-21 10:37

Było odwrotnie niż trzy lata temu w Rio. Tam w ostatnim (medalowym) wyścigu Piotr Myszka stracił olimpijski medal. Tym razem, w regatach przedolimpijskich w Enoshimie w Japonii 38-letni żeglarz AZS AWFiS Gdańsk po ostatnim wyścigu przesunął się z piątego miejsca na trzecie w windsurfingowej klasie RS:X. Oby podobnie było za rok, w igrzyskach.

Były dwukrotny mistrz świata zajął trzecią lokatę w wyścigu medalowym, a wyprzedzający go rywale potracili wiele punktów. W pobitym polu został m.in. dwukrotny mistrz olimpijski Holender Dorian van Rijsselberghe. Złoto dla Chińczyka Gao, srebro dla Włocha Gamboniego.

Na podium wpłynęli także Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński na łódce klasy 49er. W wyścigu medalowym zajęli 9. lokatę i zsunęli się z 2. na 3. miejsce w klasyfikacji generalnej. Złoto dla mistrzów olimpijskich Burlinga i Tuke’a (N. Zelandia), srebro dla Brytyjczyków Bithella i Fletchera.

W czołowej dziesiątce kończyli regaty także: Paweł Tarnowski (7. w RS:X) oraz Zofia Klepacka i Maja Dziarnowska (9. i 10. w RS:X kobiet).