Polonia NY w półfinale Flamhaft State Cup!

2015-04-18 0:13

Polonia NY – College Point 2-0 (0-0). Drużyna College Point zajmuje czwarte miejsce w drugiej lidze Long Island Soccer League, a Poloniści są na trzecim miejscu w drugiej lidze Cosmopolitan Soccer League. Od dawna mówi się, że liga Cosmopolitan jest dużo mocniejsza od ligi Long Island, co i tym razem znalazło potwierdzenie na boisku i w niedzielę to biało czerwoni nadawali ton grze.

Już w 5. minucie Marcin Dziewulski podał piłkę do Rosalesa i ten mocnym strzałem po raz pierwszy „sprawdził” bramkarza gości. Kilka minut później Cisse trafił w poprzeczkę, a w kolejnej akcji Rosales pięknym strzałem z 16 metrów uderzył w światło bramki, jednak bramkarz rywali zdołał wybić futbolówkę na rzut rożny.
Przez dłuższy czas trwał napór Polonii. W 18. minucie Kucharski podał do Cisse, a ten strzelił minimalnie obok słupka. W 20. minucie z kolei goście przeprowadzili kontrę, ale dobrze dysponowany w tym meczu Dawid Ditrich nie dał się zaskoczyć. W 24. minucie, tym razem Dziewulski próbował zaskoczyć bramkarza, ale choć Poloniści stwarzali dużo podbramkowych sytuacji, to niestety zawodziła skuteczność i wynik do przerwy nie uległ zmianie.
Druga połowa spotkania rozpoczęła się od groźnego kontrataku piłkarzy z College Point, jednak ponownie obronną ręką wyszedł z tego Dawid Ditrich. Wreszcie w 50. minucie Kucharski zagrał piłkę do Cisse i ten uzyskał pierwsze trafienie w tym meczu.
W 54. minucie Bieleń uderzył piłkę po długim słupku, ale niestety bramkarz gości popisał się wyborną obroną. W 70. minucie Konrad Steliga sprytnie zagrał do Radka Kucharskiego, który przyjął piłkę na klatkę i strzelił z woleja nie do obrony.
Pod koniec meczu trener Wędzyński dokonał kilku dobrych zmian, a na boisko weszli Marcin Jurek, Łukasz Legierski, Konrad Steliga oraz Mauricio Aguilera. Cenne zwycięstwo i tym samym Polonia jest w półfinale pucharu Flamhaft.
Następny mecz drużyny Polonia NY odbędzie się w niedzielę 19 Kwietnia w McCarren Park. O godz. 12 PM rezerwy Polonii zagrają przeciwko drużynie Ukraińców, a o godz. 2 PM na boisku pojawi się pierwsza drużyna.

Bramki: Cisse Vamory, Radosław Kucharski
Skład: Dawid Ditrich, Dorouwa Djonna, Tomasz Groch, Łukasz Bieleń, Waldemar Wolski, Herman Momo, Rafał Stefek, Vamory Cisse, Gary Rosales, Marcin Dziewulski, Radosław Kucharski; Wchodzili: Marcin Jurek, Łukasz Legierski, Konrad Steliga, Maurcio Aguilera