Michał Fidziukiewicz

i

Autor: Cyfrasport Michał Fidziukiewicz jest najlepszym strzelcem Polonii Warszawa

Wygrana na początek

Polonia Warszawa po pierwszym sparingu. Tak drugoligowiec przygotowuje się do rozgrywek

2023-01-22 13:55

Po rundzie jesiennej Polonia zajmuje trzecie miejsce w II lidze. Beniaminek marzy o wywalczeniu przepustki na zaplecze ekstraklasy. Teraz Czarne Koszule mają za sobą pierwszy sparing, kolejne rozegrają już na zgrupowaniu w Zielonej Górze.

Ruszą w pościg za liderem?

Polonia w rundzie jesiennej była rewelacją rozgrywek. Finiszowała na trzeciej pozycji, które gwarantuje walkę w barażach o awans do I ligi. Do wicelidera KKS Kalisz traci punkt, a do prowadzącej Kotwicy Kołobrzeg - cztery oczka. Czy na wiosnę ekipa z Konwiktorskiej zdołała wywalczyć miejsce premiowane bezpośrednią promocją?

Wygrana na początek przygotowań

W pierwszym meczu kontrolnym Czarne Koszule pokonały 1:0 Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Bramkę zdobył w końcówce Junior Radziński. W warszawskim zespole zadebiutował nowy nabytek Grzegorz Aftyka, który został wypożyczony do końca sezonu z Puszczy Niepołomice. Ostatnio nowe umowy z klubem z Konwiktorskiej podpisali: pomocnik Wojciech Fadecki i obrońca Eryk Mikołajewski. Pierwszy przedłużył kontrakt o rok, a drugi o dwa lata.

Teraz obóz w Zielonej Górze

Polonia rozpoczęła tygodniowe zgrupowanie w Zielonej Górze, gdzie rozegra dwa sparingi. Zmierzy się tam z: Wartą Gorzów (24.01) i miejscową Lechią (28.01). Na kolejny miesiąc zaplanowano cztery sprawdziany. Rozgrywki II ligi ruszają pod koniec lutego. Na inaugurację Czarne Koszule zagrają na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn.

Sonda
Czy Polonia Warszawa wróci do ekstraklasy?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze