Cristiano Ronaldo

i

Autor: AP PHOTO Cristiano Ronaldo

Gwiazda futbolu w sądzie?

Potracili kasę na inwestycjach reklamowanych przez Cristiano Ronaldo. Teraz oskarżyli go w procesie sądowym, chodzi o miliard dolarów!

2023-11-30 16:38

Tego jeszcze nie było! Pozwanym w procesie wytoczonym na Florydzie i opiewającym na zawrotną sumę miliarda dolarów jest nie kto inny jak Cristiano Ronaldo, portugalski gwiazdor futbolu. Pozew cywilny złożyła grupa klientów firmy finansowej Binance, zajmującej się obrotem kryptowalutami. Ronaldo jest ambasadorem tej marki, reklamującym handel tym środkiem płatniczym.

Złożono pozew zbiorowy przeciwko Ronaldo, żądając miliarda dolarów odszkodowania za poniesione straty w związku z inwestycjami. Wiaże się on z promowaniem przez Ronaldo giełdy kryptowalut, na którą niedawno nałożono karę w wysokości 4 miliardów dolarów za naruszenie ustawy o tajemnicy bankowej. W pozwie podnosi się, że w 2022 roku Portugalczyk nawiązał współpracę z Binance, aby tworzyć kolekcje NFT (non-fungible token – niewymienny token, czyli unikatowa, cyfrowa jednostka danych, którą można handlować) i udostępniać posty w mediach społecznościowych.

Neymar zdradzał partnerkę i się doigrał! Seksowna Bruna zdradza kulisy rozstania!

Nieuczciwe i oszukańcze praktyki

Powodowie, na czele których stoi Michael Sizemore, oskarżyli Ronaldo między innymi o odgrywanie roli w sprzedaży niezarejestrowanych papierów wartościowych na Binance oraz o nieuczciwe i oszukańcze praktyki handlowe.

W pozwie zarzuca się, że partnerstwo Ronaldo z Binance spowodowało „500-procentowy wzrost liczby wyszukiwań” giełdy kryptowalut, co według powodów zwiększyło skłonność klientów do inwestowania w Binance z innych powodów.

Piłkarz Legii Warszawa usłyszał zarzuty! Oskarżono go o napaść, „Wojskowi” podjęli błyskawiczne kroki

Powodowie twierdzą, że brakowało przejrzystości w działaniach Ronaldo, w tym w zakresie wysokości wynagrodzenia za promowanie produktów. Podkreślają, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd wymaga od promotorów-celebrytów ujawniania wynagrodzeń za rekomendacje.

Jan Urban wyłożył wszystko, niczego nie ukrywał. Trener Górnika był szczery do bólu

Mimo istniejącego pozwu, Ronaldo kontynuuje współpracę z giełdą kryptowalut. Niedawno napisał na Twitterze o ponownej kooperacji z Binance. Według „Forbesa”, ani Ronaldo, ani Binance nie odpowiedzieli na prośby o komentarz w sprawie pozwu.

Jan Tomaszewski grzmi na reprezentację
Najnowsze