Prognoza medalowa dla Polaków w Tokio. Będzie lepiej niż w Rio! Zrobiono dokładną analizę

2021-04-14 13:18 Michał Skiba
Tokio 2020
Autor: FABRICE COFFRINI/AFP/East News Tokio 2020

Do Igrzysk Olimpijskich w Tokio zostało już tylko 100 dni. To doskonała okazja, by przyjrzeć się medalowym szansom. Zrobili to analitycy serwisu Gracenote. Ich zdaniem najwięcej krążków w japońskiej imprezie wywalczą reprezentanci Stanów Zjednoczonych. Co z olimpijskimi nadziejami znad Wisły. Kto z Polaków zdobędzie medal na igrzyskach w Tokio?

Igrzyska miały odbyć się już zeszłego lata - ostatecznie ruszą 23 lipca 2021 r. Do rozdania będzie aż 339 kompletów medali. Liczba jest kosmiczna, ale powalczy o nie aż 11 tysięcy sportowców. Fachowcy z Gracenote przeanalizowali wszystkie reprezentacje i oni już wiedzą, że to Amerykanie będą rozdawać karty w rywalizacji o medale.

Prognozy Gracenote przewidują aż 114 medali dla USA – w tym 43 złote. To świetny wynik, lecz siedem krążków mniej w porównaniu do igrzysk w Rio de Janeiro w 2016 r. Jeśli wierzyć ludziom z Gracenote - Amerykanie staną na podium w 29 dyscyplinach, żadna nacja nie dokonała wcześniej takiej sztuki.

Zbigniew Boniek o zaszczepieniu kadry: Powinniśmy być dumni

Co dalej z igrzyskami w Tokio? Wojciechowski: To byłaby tragedia

Na drugim miejscu są Chińczycy, którzy są typowani do aż 85 medali w 23 różnych dyscyplinach. Trzecie miejsce dla sportowców z Rosji, bowiem reprezentacji Rosji formalnie w Tokio nie będzie. A więc Olimpijscy Sportowcy z Rosji powinni wywalczyć 73 medale olimpijskie, o ile zostaną w ogóle dopuszczeni do rywalizacji. Miejsce tuż za podium czeka na gospodarzy. Japończycy mogą liczyć nawet na 59 medali, o siedemnaście więcej w porównaniu z IO w Rio.

Oni nie zostaną zaszczepieni! Popularni sportowcy muszą przełknąć gorzką pigułkę [GALERIA]

Co z polskimi sportowcami. Mamy – ponoć – realne szanse na 15 medali, co dałoby 22. miejsce w klasyfikacji medalowej. Na te 15 krążków złożyłyby się dwa złota, cztery srebra i dziewięć brązów. Wśród kandydatów/kandydatek do medali typowani są:

- Piotr Lisek (skok o tyczce)

- Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek (rzut młotem)

- sztafeta mieszana 4x400 metrów

- Marta Walczykiewicz (kajakarstwo)

- Mateusz Rudyk (kolarz torowy)

-  cztery medale w wioślarstwie

- Joanna Łochowska (podnoszenie ciężarów)

- Robert Baran i Gevorg Sahakyan (zapasy)

- reprezentacja siatkarzy

Przed niemal pięcioma laty w Rio Polacy wywalczyli jedenaście medali – dwa złote, trzy srebrne i sześć brązowych.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze