Przez koronawirusa odwołali rozgrywki pierwszej i drugiej ligi! To decyzja rządu

2020-02-28 15:07 MSo
FC Basel
Autor: AP PHOTO FC Basel

Pierwsze potwierdzone przypadki zarażenia koronawirusem pojawiają się w kolejnych krajach Europy. Przerażenie związane z potencjalną epidemią zmuszają działania rządów do podejmowania drastycznych kroków. Z powodu wirusa władze jednego z krajów zdecydowały się na odwołanie wszystkich spotkań pierwszej i drugiej ligi!

Liczba osób zarażonych koronawirusem w całej Europie drastycznie rośnie. Epidemia dosięga kolejnych krajów i nawet polski rząd otwarcie przyznaje, że tylko kwestią czasu jest potwierdzenie pierwszego przypadku nad Wisłą. Na razie panika trwa przede wszystkim w innych krajach, w tym w Szwajcarii.

Jak poinformował tamtejszy związek, przez decyzję rządu Helwetów, odwołano wiele dużych imprez masowych - w tym wszystkie spotkania pierwszej i drugiej ligi. Nie wiadomo, czy kolejne mecze Super Ligi i Challenge Ligi w ogóle będą odbywały się, nie mówiąc już o udziale publiczności.

Odwoływano już inne spotkania przeróżnych lig w Europie. Wśród nich były m.in. spotkania Serie A, jeden z meczów Ligi Europy Inter - Łudogorec Razgrad odbył się bez obecności kibiców. Przy straszącym pustkami stadionie im. Giuseppe Meazzy, ekipa z Mediolanu wygrała z Bułgarami 2:1.

Najnowsze