Rekord za rekordem Katarzyny Wasick. Czy bedzie upragniony medal?

2021-05-17 23:08 Dariusz Chrabalowski
Katarzyna Wilk-Wasick (po lewej)
Autor: Piotr Piwowarski Kraulistka Katarzyna Wilk-Wasick dotąd zdobywała medale w sztafetach stylem zmiennym - na zdjęciu pierwsza z lewej w gronie czterech brązowych medalistek ME 2011 w Sczecinie

Znakomita formę zademonstrowała 29-letnia Katarzyna Wasick w pierwszym dniu wyścigów w basenie pływackich mistrzostw Europy w Budapeszcie. Dwukrotnie poprawiła własny rekord kraju na sprinterskim dystansie 50 m stylem dowolnym. Niestety, pozostali reprezentanci Polski nie popisali się w tym dniu.

W eliminacjach najszybszego dystansu Katarzyna Wasick (dawniej Wilk) uzyskała 24,51 s, o 0,07 s lepiej od poprzedniego rekordu. To był czwarty rezultat tej fazy rywalizacji. Wieczorem poprawiła na 24,34 s, a był to trzeci wynik półfinałów. Najszybciej popłynęła Dunka Pernille Blume - 24,06 s przed słynna Ranomi Kromiwodjojo z Niderlandów - 24,14.

Mieszkająca na co dzień w Las Vegas najlepsza aktualnie polska pływaczka nie ma jeszcze w dorobku medalu indywidualnego w imprezie rangi mistrzowskiej. Ma tylko medale w sztafetach stylem zmiennym - w ME na krótkim basenie 2011 i 2019 oraz ME juniorów 2008. Może w Budapeszcie zdarzy się ten pierwszy raz… Finał zaplanowano na wtorek 18 maja o godz. 19.22.

Poniedziałkowych eliminacji nie przeszły polskie sztafety: żeńska 4x100 m zmiennym ani męska 4x100 m dowolnym (ta druga ma zapewniony udział w igrzyskach w Tokio). W konkurencjach indywidualnych tylko troje Polaków awansowało do półfinałów i na nich zakończyło rywalizację: Tomasz Polewka i Ksawery Masiuk na 50 m st. grzbietowym oraz Paulina Peda na 100 m motylkiem.

Natomiast najszybszy uczestnik półfinałów na 50 m grzbietem, Rosjanin Klimient Kolesnikow pobił o 0,07 s rekord świata wynikiem 23,93 s.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze