Robert Korzeniowski gorąco popiera akcję "Zaszczepmy olimpijczyków"! Mistrz olimpijski wskazał bardzo ważny szczegół

2021-04-08 19:01 Dariusz Chrabalowski
Robert Korzeniowski
Autor: DARIUSZ CISOWSKI / SE Robert Korzeniowski

Do igrzysk olimpijskich w Tokio pozostało trzy i pół miesiąca. Wielkie święto sportu przełożone zostało o rok z powodu koronawirusa. Aby sportowcy mogli bezpiecznie rywalizować w Japonii i by nie przeszli choroby w ostatnich tygodniach, powinni być zaszczepieni. Rzucamy więc hasło „Zaszczepmy olimpijczyków”! Gorąco popiera je 4-krotny mistrz olimpijski w chodzie Robert Korzeniowski, który wskazał ważny szczegół.

Nasi kadrowicze i przyszli reprezentanci są w wieku od kilkunastu do trzydziestu kilku lat. Gdyby czekali na zwykły termin rejestracji, mogliby w nadchodzących tygodniach złapać koronawirusa rujnującego ich formę sportową, a nawet zagrażającego ich życiu. A chodzi tutaj o grupę liczącą raptem kilkuset zawodników. Gorącym orędownikiem inicjatywy jest Robert Korzeniowski. Były czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie sportowym jako 52-latek jeszcze nie został zaszczepiony, bo dla osób w jego wieku nie nastał termin rejestracji. Mistrz olimpijski wskazuje ponadto, że nieodpowiedzialne byłoby inwestowanie przez lata w rozwój sportowców, a później zarażanie ich na zakażenie wirusem tuż przed imprezą. 

Nie przegap: Stefan Horngacher wyjawił, co naprawdę myśli o polskim skoczku. Były problemy z psychiką

- Całkowicie popieram pomysł zaszczepienia olimpijczyków. I to jak najszybciej. Dziwię się, że do tej pory tego nie uczyniono. Argumenty, że z racji młodych roczników szczepienie im się nie należy, to czysty populizm. Przecież wysoce nieodpowiedzialne byłoby inwestować przez lata w kariery sportowców, a potem narażać ich na zakażenie się przed najważniejszą imprezą. Zaszczepieni powinni być wszyscy uczestniczący w przygotowaniach do igrzysk - także trenerzy, obsługa techniczna i fizjoterapeuci, bo nie każdy z tych ostatnich jest zatrudniony na stanowisku medycznym. Przypomnę, że przed igrzyskami w Rio szczepiliśmy przeciw wirusowi Zika wszystkich sportowców, którzy tego chcieli – podkreśla Korzeniowski w rozmowie z "Super Expressem".

Sprawdź: Ogromna metamorfoza Popka! Kurdej-Szatan patrzyła na to z bliska. Skończyło się ślubem

Najnowsze