RPA 2010: Mecze Francja - RPA (1:2) i Meksyk - Urugwaj (0:1) - RELACJA NA ŻYWO

2010-06-22 17:11

- Jesteście moralną katastrofą, sponiewieraliście wizerunek Francji - powiedziała "trójkolorowym" na specjalnym spotkaniu minister sportu Roselyne Bachelot. Z komicznych awantur francuskich gwiazd śmiał się cały świat. Dziś tylko cud może uratować wicemistrzów świata przed odpadnięciem z mundialu. Muszą wysoko ograć RPA, a Meksyk nie może zremisować z Urugwajem.

Urugwaj wygrywa grupę. Meksyk awansował również. Francja odpadła i jedzie do domu. RPA jest pierwszym w historii gospodarzem MŚ, który nie wyszedł z grupy

94. min Mecz Francja - RPA też się zakończył.

92. min Tshabalala w idealnej sytuacji strzela prosto w Llorisa. Mecz Meksyk - Urugwaj zakończył się

91. min Ładne udezrenie Modise (RPA), ale tylko w boczną siatkę

88. min Zaskakujący strzał z daleka Cavaniego. Meksykański bramkarz prawie dał się zaskoczyć

85. min Oba spotkania toczą się w leniwym tempie. Tak jakby wszystkie zespoły zaprzestały już walki o zmianę układu tabeli

80. min Tshabalala (RPA) uderzał mocno, ale nad bramką

77. min Hernandez (Meksyk) ukarany żółtą kartką za uderzenie rywala w twarz w zamieszaniu pod urugwajską bramką

71. min Zatem wygląda na to, że RPA będzie pierwszym w historii gospodarzem MŚ, który odpadnie z turnieju już po fazie grupowej

W tej chwili tabela wygląda tak:

1. Urugwaj 3 7 4-0

2. Meksyk 3 4 3-2

3. RPA      3 4 3-5

4. Francja  3 1 1-4

70. min GOOOOOOOOOLLL dla Francji. Już tylko 2:1. Malouda strzela na pustą bramkę

68. min Nomvethe zastąpił Parkera (RPA)

66. min Strzał Piennara (RPA). Za lekko i w sam środek. Żółta kartka dla Fucile'a (Urugwaj)

66. min Meksyk coraz bardziej ciśnie. Zepchnął Urugwaj do obrony. Ciekawie czy Urugwajczycy po latynoskiej znajomości dadzą Meksykanom wyrównać

64. min Ale przestrzelił! Rodriguez (Meksyk) spudłował z kilku metrów. Strzelił głową obok słupka

63. min Hernandez zmienił Blanco (Meksyk). A RPA znów zmarnowali świetną okazję. Mphela nie zdołał pokonać Llorisa

59. min Ribery mógł zmazać chociaż część plamy na francuskim honorze, ale przestrzelił

58. min Piękne uderzenie Mpheli (RPA), ale Lloris ładnie obronił

55. min Przed szansą Cisse, ale nie udało mu się strzelić kontaktowej bramki. Po chwili zmienił go Thierry Henry

54. min Doskonała okazja Urugwaju. Lugano strzelał głową, ale kapitalna interwencja Pereza. Te dwie akcje mogły wywrócić tabelę grupy A.

51. min Po pięknej akcji RPA Mphela w idelanej sytuacji strzela w poprzeczkę! Mogło być 3:0. RPA byłaby o krok od awansu

49. min Parker (RPA) strzelał mocno na bramkę, ale dobrze ustawiony Lloris złapał piłkę bez problemu

46. min Meksyk i Urugwaj już grają. Francuzi wychodza dopiero na murawę. Zmiana. Malouda zastąpił Gignaca (Francja)

RPA traci do Meksyku dwa gole, więc wszystko jeszcze jest możliwe. Rozbici Francuzi grają w dziesiątkę, a Meksyk może nadziać się na kontry...

3. RPA      3 4 3-4

4. Francja  3 1 0-4

Ciekawe co będzie działo się w przerwie we francuskiej szatni. W przerwie meczu z Meksykiem trener Domenech usłyszał od Anelki "Pier... się ty skur...!"

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Do przerwy Francja - RPA 0:2, Meksyk - Urugwaj 0:1

43. min GOOOOOOOOOLLLL!!!!! 1:0 dla Urugwaju! A jednak! Suarez strzela głową gola

42. min Tempo meczu Meksyk - Urugwaj wyraźnie siadło. Tak jakby piłkarze, znając wynik drugiego meczu, woleli nie ryzykować porażki. Remis daje im awans, a jeśli RPA rozgromi Francję, to może wyprzedzić przegraną drużynę

40. min Francja prawie się odgryzła. Cisse strzelał z bliska głową, ale kapitalna interwencja Josephsa

39. min Po chwili RPA znów strzela do siatki, ale spalony był i gola nie ma

37. min GOOOOOOOOOOOLL 2:0 dla RPA. Mphela wpycha piłkę do pustej bramki po kompromitujących błędach francuskich obrońców

35. min Perez (Urugwaj) dostał w głowę i zalał się krwią. Musi zejść z boiska, żeby założyli mu opatrunek

34. min Tshabalala uderzał z rzutu wolnego. Nad poprzeczką

30. min Dos Santos (Meksyk) wpadł w pole karne, ale w ostatniej chwili zgubił piłkę

26. min Gourcuff dostał czerwoną kartkę! Za uderzenie rywala łokciem w głowę. Francja gra w dziesiątkę

25. min Mphela minął jak tyczki kilku francuskich obrońców i uderzył, ale minimalnie spudłował. Francja leży i kwiczy.

23. min Cisse (Francja) prebiegł pół boiska i strzelił na bramkę, ale obok słupka

22. min Guardado (Meksyk) huknął pięknie, ale w poprzeczkę!

20. min GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL 1:0 dla RPA. Po rzucie rożnym Khumalo trafia głową do siatki. Obrońcy francuscy i bramkarz przysnęli

20. min Rzut rożny dla Meksyku

19. min Victorino (Urugwaj) uderzał głową w polu karnym ale ponad meksykańską bramką

16. min Jak na razie mecz Meksyk - Urugwaj nie wygląda na ustawiony. No chyba, że piłkarze dobrze udają zaangażowanych w grę

15. min Franco (Meksyk) był sam na sam, ale zapomniał, że w takich sytuacji należy oddać strzał na bramkę i piłka uciekła mu za końcową linię

13. min Forlan wrzucał piłkę z rzutu wolnego, ale meksykański bramkarz piąstkował udanie

12. min Francuzi kłócą się z sędzią, bo ten nie podyktował rzutu karnego po zagraniu ręką piłkarza RPA

10. min Ładny strzał głową Cisse (Francja), ale bramkarz pewnie złapał piłkę

9. min Bardzo brzydki faul Pereza (Urugwaj), ale skończyło się na ostrzeżeniu. Po chwili groźna sytuacja w polu karnym Urugwajczyków, ale tylko rzut rożny

7. min Dos Santos (Meksyk) groźnie dośrodkowywał

6. min Suarez (Urugwaj) minimalnie przestrzelił w sytuacji sam na sam! Czyli jednak walczą o zwycięstwo

5. min W meczu Meksyk - Urugwaj na razie kopanina w środku pola.

4. min W odpowiedzi Gignac (Francja) strzelał na bramkę, ale zbyt lekko, by zaskoczyć bramkarza RPA

2. min Mphela (RPA) przyjął piłkę w polu karnym, ale w ostatniej chwili przepchnął go Clichy

1. min Dokładnie w tym samym momencie rozpoczęły się oba spotkania

Ciekawe czy po tej żenującej awanturze Francuzi znajdą w sobie jeszcze motywację do gry na całego w spotkaniu z RPA. Minister sportu próbowała podrażnić ich ambicje. - Powiedziałam piłkarzom, że nie są już idolami dla naszych dzieci - zdradziła po spotkaniu z "trójkolorowymi" minister Bachelot. - Powiedziałam im, że splugawili marzenia ich przyjaciół i kibiców. Sponiewierali wizerunek Francji. Powiedziałam im, że futbol francuski zmierza ku katastrofie nie z powodu przegranego meczu, ale dlatego, że ta klęska jest moralną katastrofą.

A oto składy, w jakich wystąpią Meksyk i Urugwaj:

Meksyk: 1 Perez - 2 Rodriguez, 3 Salcido, 4 Marquez, 5 Osorio - 15 Moreno, 6 Torrado, 18 Guardado, 9 Franco - 10 Blanco, 17 Giovani
Urugwaj: 1 Muslera - 2 Lugano Captain, 4 Fucile, 6 Victorino, 16 Pereira - 11 Pereira, 15 Perez, 17 Arevalo Rios, 7 Cavani - 9 Suarez, 10 Forlan

Bardzo dużo zmian we francuskim zespole. Między innymi na ławie posiedzi przywódca buntu Evra.

Przed meczem trener Domenech żalił się, że nie jest pewny, czy uda mu się skompletować jedenastkę. Obawiał się, że zbuntowani piłkarze odmówią gry. Wygląda jednak na to, że Francuzi zagrają w koplecie. Oto składy "trójkolorowych" i RPA:

Francja: 1 Lloris - 2 Sagna, 5 Gallas, 17 Squillaci, 22 Clichy - 8 Gourcuff, 18 Diarra, 19 Diaby, 7 Ribery - 9 Cisse, 11 Gignac

RPA: 1 Josephs - 3 Masilela, 4 Mokoena, 5 Ngcongca, 20 Khumalo, 6 Sibaya - 8 Tshabalala, 10 Pienaar, 23 Khuboni - 9 Mphela, 17 Parker

Jeżeli Urugwaj i Meksyk podzielą się punktami, oba zespoły awansują. Niby śmierdzi na odległość remisem. FIFA zaapelowała do piłkarzy obu drużyn o sportową postawę i walkę bez układów, a bukmacherzy wycofują zakłady na ten mecz. Tylko czy Meksykanie rzeczywiście oddadzą bez walki pierwsze miejsce w grupie? Przecież wtedy niemal na bank trafią w 1/8 finału na silną Argentynę...