Sezon trwa, a w klubie zostało OŚMIU zawodników. Jak to w ogóle możliwe?!

2020-06-30 17:33 Marcin Długosz
Piłka, piłka nożna
Autor: East News

Przełom pierwszego i drugiego półrocza w piłce nożnej zawsze jest szczególny, gdyż wiele kontraktów traci ważność. A już zwłaszcza w tym roku, gdy rozgrywki nie zakończyły się tak jak zawsze na przełomie maja i czerwca, ale wciąż trwają. Wyjątkowa sytuacja zapanowała w drugoligowym włoskim Livorno. Ekipa z Toskanii świadomie zostawiła na kontraktach raptem ośmiu zawodników!

Związywanie się kontraktami ważnymi do 30 czerwca, w futbolu na ogół jest bardzo bezpiecznie. Sezon kończy się bowiem zwykle kilka tygodni wcześniej i w spokoju można podjąć decyzję, czy chce się przedłużyć umowę z danymi zawodnikiem, czy też nie ma już ochoty na kontynuowanie współpracy. Tym razem jednak jest inaczej - pandemia koronawirusa i wymuszona przerwa w rozgrywkach sprawiły, że zmagania pod egidą 2019/2020 w wielu miejscach potrwają jeszcze przez kilka tygodni.

Michał Listkiewicz pisze o PATOLOGIACH. Juniorzy wyrabiają pieniądze na STARYCH REPÓW

Super Raport 30 VI

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Jak w Serie B, a więc na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej we Włoszech. Tam w dalszym ciągu wszystkie zespoły muszą rozegrać po siedem spotkań. Szefostwo ostatniego w tabeli Livorno stwierdziło jednak, że mimo tego nie przedłuży ani kontraktu definitywnego, ani umowy wypożyczenia żadnego zawodnika mającego podpisane dokumenty do 30 czerwca. Powód? - De facto już spadliśmy, przedłużenie umów stanowiłoby wyłącznie generowanie kosztów - przyznał prezes Toskańczyków, Aldo Spinelli.

I faktycznie - jeśli spojrzymy w tabelę to zauważamy, że okupujące ostatnią lokatę Livorno nie ma już żadnych realnych szans na wywalczenie utrzymania w lidze. W zespole pozostanie zatem od 1 lipca ośmiu piłkarzy na kontraktach, którzy zostaną wsparci najbardziej utalentowanymi zawodnikami sektora młodzieżowego. W ten sposób ekipa z Toskanii dokończy bieżący sezon Serie B.

Najnowsze