Michał Listkiewicz pisze o PATOLOGIACH. Juniorzy wyrabiają pieniądze na STARYCH REPÓW

2020-06-30 17:06 Michał Listkiewicz
Michał Listkiewicz
Autor: Cyfra Sport Michał Listkiewicz

Czy to jeszcze sport, czy już choroba rządzą pieniądza zwana? Przeliczanie wszystkiego na kasę degeneruje. Ekwiwalenty, kwoty odstępnego, bonusy, wyjściówki, licencje, miejskie spółki sponsorujące prywatne podmioty, loże dla bogaczy, prowizje menedżerskie. Brak kontroli wydatkowania społecznych pieniędzy umożliwia patologie.

Wstawianie do składu juniorów tylko po to, by skasować za to premię od związku i przekazać ją starym repom odesłanym z tego powodu na trybuny to skandal. Konflikt akademii z sekcją seniorską tego samego klubu to coraz częstsze zjawisko. A chodzi tylko o pieniądze. Od rodziców, od samorządu, od federacji.

Super Raport 30 VI

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Rusofobia napędza polską politykę i media. Z szeregu wyłamał się redaktor Jarosław Tomczyk z tygodnika "Piłka Nożna" przeprowadzając arcyciekawy wywiad z Jewgienijem Baszkirowem, Rosjaninem z Zagłębia Lubin. Z wykształcenia politolog, z zamiłowania poeta, muzyk, koneser sztuki. Nietypowe u zawodowego piłkarza. Ostatnim, który tak ciekawie mówił o kulturze, był Eric Cantona. Właściciel ekstraklasowego klubu twierdzi, że trener po 20 latach pracy powinien odejść z zawodu i zrobić miejsce młodym. Gdyby tak potraktowano Alexa Fergusona w Manchesterze, to "Czerwone Diabły" by łyby w piekle. Może dlatego klubowy futbol angielski dzieli od polskiego przepaść.

Wybory 2020. Zarzucają Bońkowi SZYDZENIE z wyborców Dudy. A on dalej w to BRNIE!

Mój kandydat na Prezydenta RP przegrał, ale - w przeciwieństwie do wielu - nie zgrzytam zębami. Od pewnego czasu żyję wedle słów cudownej piosenki Hanny Banaszak "Pogoda ducha". Brzmią tak: " na przekór wszystkim tym, co zasmucają świat, uśmiecham się przez łzy, bo mnie na uśmiech zawsze stać, nie lubię życia brać na serio, serio zbyt". Ryszard Rynkowski (muzyka) i Magda Czapińska (tekst) nie mogli lepiej ująć tego, co powinno nam w duszy grać.

Michał Listkiewicz

Najnowsze