Wybory 2020. Zarzucają Bońkowi SZYDZENIE z wyborców Dudy. A on dalej w to BRNIE!

2020-06-30 16:33 Marcin Długosz
Zbigniew Boniek
Autor: Cyfrasport Zbigniew Boniek

Temat wyborów prezydenckich na stałe zagościł w rozmowach Polaków - zarówno tych prywatnych, jak i publicznych. Swoje trzy grosze do całej sprawy postanowił dorzucić także i prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek. Jego komentarz wywołał prawdziwą burzę, ale sternik futbolu nad Wisłą na wyrażeniu jednej myśli nie poprzestał. Postanowił kontynuować wątek.

W minioną niedzielę odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich w Polsce. Do drugiej zakwalifikowali się Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski. Ciekawie przedstawiała się struktura oddawania głosów przez poszczególne środowiska. Aktualnie urzędujący prezydent mógł liczyć na największe poparcie wśród mieszkańców wsi czy osób z wykształceniem podstawowym, podczas gdy jego kontrkandydat spotykał się z uznaniem w dużych miastach czy ze strony ludzi o wykształceniu wyższym.

Super Raport 30 VI

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Zbigniew Boniek skomentował kwestię wyborów na swoim Twitterze, a użytkownicy od razu zaczęli zarzucać mu szydzenie z wyborców Andrzeja Dudy oraz niebezpieczne względem demokracji pomysły.

W tym miejscu jednak włodarz PZPN się nie zatrzymał. Po upływie pewnego czasu dodał kolejne dwa tweety brnąc w retorykę mówienia prawdy oraz tego, że stwierdzenie faktów nie powinno nikogo obrażać. Te wpisy również spotkały się z bardzo chłodnym przyjęciem ze strony internautów.

Cała sprawa z pewnością nie zostanie szybko zapomniana i będzie miała jeszcze swój ciąg dalszy - choćby w postaci ostrych komentarzy ze strony użytkowników Twittera. Większość z nich zarzuca bowiem prezesowi PZPN dzielenie ludzi na lepszych i gorszych na zupełnie nieuzasadnionej podstawie.

Najnowsze