Igrzyska olimpijskie, Rosja, flaga olimpijska

i

Autor: AP Kółka olimpijskie i flaga Rosji

Igrzyska z Rosją?!

Skandal! MKOl chce dopuścić Rosjan do igrzysk. Minister Kamil Bortniczuk: „Nie powinniśmy pozwolić”

2023-01-26 15:12

To się w głowie nie mieści! Międzynarodowy Komitet Olimpijski zachowuje się jak gdyby nie zauważał, że na Ukrainie giną ludzie, a Rosja jest brutalnym agresorem, który naruszył blisko rok temu granice niepodległego państwa – i rozważa dopuszczenie sportowców rosyjskich do udziału w igrzyskach w Paryżu w 2024 roku.

MKOl, szermując w komunikatach hasłami solidarności z Ukrainą, nie wyklucza możliwości udziału Rosji w igrzyskach. Miałoby to się odbywać pod neutralną flagą, a sportowcy mieliby „nie popierać aktywnie” wojny, cokolwiek to znaczy. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zaapelował ostatnio w rozmowie telefonicznej z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem o niedopuszczanie Rosji do paryskich igrzysk.

Ojciec Novaka Djokovicia okrył się hańbą! Po tym co zrobił, aż ręce opadają do ziemi. Wstyd to mało powiedziane

„Tym sposobem MKOl wspiera inwazję”

Szef MKOl Thomas Bach twierdzi jednak: „Żaden sportowiec nie powinien być odsuwany od udziału w zawodach ze względu na paszport”. Zdaniem organizacji „Athletes for Ukraine” i „Global Athlete”, takie stanowisko „wspiera brutalną inwazję i wojnę Rosji wytoczoną Ukrainie”. A MKOl wbija szefowi ukraińskiego państwa szpileczkę, wspominając, że żaden kraj nie może decydować o tym, czy ktoś wystąpi w igrzyskach, czy nie.

Niespodziewana decyzja w sprawie rosyjskich sportowców! MKOl bliski podjęcia absurdalnej decyzji

Twarde stanowisko prezentuje strona polska. – W sytuacji, gdy na Ukrainie wciąż giną ludzie, rzeczą niewłaściwą i szkodliwą jest dyskutowanie o powrocie rosyjskich zawodników na areny sportowe – przekazał minister sportu Kamil Bortniczuk w apelu do swoich odpowiedników w innych krajach, sygnatariuszy oświadczeń w sprawie wojny Rosji z Ukrainą oraz sportu międzynarodowego z 8 marca i 4 lipca 2022 r.

Ojciec Pawła Fajdka w końcu nie wytrzymał. Uderzył pięścią w stół. Padły szokujące i bezlitosne słowa

Zniesienie zakazu? Bortniczuk: Z niepokojem obserwuję

– W obliczu trwającej bezsensownej, destrukcyjnej agresji Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy z niepokojem odnotowuję rosnącą liczbę przedstawicieli międzynarodowego ruchu sportowego, którzy popierają pomysł zniesienia zakazu udziału zawodników rosyjskich w zawodach międzynarodowych – dodał Bortniczuk i kontynuował:

Usain Bolt padł ofiarą oszustwa! Miliony zniknęły z jego konta, rekordzista świata stracił ogromne pieniądze

– Hasło przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Paryżu brzmi „Igrzyska szeroko otwarte”. Nie powinniśmy jednak pozwolić, aby były otwarte dla przedstawicieli państwa, które w sposób zorganizowany morduje obywateli innego kraju, a dzisiaj takim państwem wciąż jest Federacja Rosyjska – podkreślił minister.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze