Golf, Kathy Whitworth

i

Autor: AP Kathy Whitworth

Tragiczna wiadomość

Słynna sportsmenka zmarła nagle w czasie Wigilii. „Nie da się nawet wyrazić, jak bardzo to kochałam”

2022-12-26 11:35

Była legendą sportu zawodowego, dokonała w swojej dyscyplinie czegoś, czego nikt do tej pory nie powtórzył. W wieku 83 lat zmarła Kathy Whitworth, słynna amerykańska golfistka, która odniosła w czasie kariery 88 zwycięstw w zawodowych turniejach. To niepobity rekord. Odeszła w czasie świątecznego spotkania z rodziną.

Smutna wiadomość nadeszła po tegorocznej Wigilii. Whitworth zmarła nagle, kiedy celebrowała święta z rodzina i przyjaciółmi. Poinformowała o tym jej wieloletnie przyjaciółka Bettye Odle. „Z sercem przepełnionym miłością informujemy wszystkich o odejściu najlepszej golfistki w historii” – napisała Odle w niedzielnym oświadczeniu. „Kathy opuściła ten świat tak jak żyła, kochając, śmiejąc się i tworząc wspomnienia”.

22-letni piłkarz zastrzelony tuż przed świętami Bożego Narodzenia! Tragiczne doniesienia, fani pogrążeni w żałobie

Whitworth, wychowana w Nowym Meksyku, zaczęła grać w golfa w wieku 15 lat w klubach swojego dziadka, a po zdobyciu tytułów amatorskich w trakcie nauki w Odessa College w Teksasie w wieku 19 lat przeszła na zawodowstwo i dołączyła do LPGA Tour – najważniejszego profesjonalnego cyklu golfa.

Miałam wielkie szczęście, bo wiedziałam, co chcę robić” – mówiła Whitworth cytowana we wspomnieniu opublikowanym na stronie internetowej LPGA Tour. „Golf po prostu chwycił mnie za gardło. Nie da się nawet wyrazić, jak bardzo to kochałam”.

Niezwykle ważne wyznanie Andrzeja Gołoty o Bogu. Wyjątkowe słowa o wierze, wyznał o co prosił w modlitwach

Matka i ojciec wspierali ją na początku jej profesjonalnej kariery, kiedy zdobyła pierwszy ze swoich 88 tytułów LPGA Tour w 1962 roku. W późniejszych latach brała udział w kobiecym cyklu seniorskim Legends Tour, a wycofała się z wyczynowego golfa w 2005 roku.

Zarobiła prawie 2 mln dolarów

W jej domowym polu golfowym, Trophy Club Country Club w Roanoke w Teksasie, znalazło się miejsce dla specjalnej drewnianej skrzyni. Zawiera ona liczne trofea i 88 niklowanych tabliczek z wygrawerowanymi szczegółami jej zwycięstw. Siedmiokrotnie została wybrana Zawodniczką Roku LPGA Tour i została pierwszą golfistką LPGA, która przekroczyła milion dolarów zarobków w karierze. Ostatni tytuł zdobyła w United Virginia Bank Classic w 1985 roku. Zarobiła ponad 1,7 miliona USD w czasach, gdy taka suma miała o wiele większą wartość niż dzisiaj.

Były piłkarz znanego klubu zamordowany. Tragiczne wydarzenia we Francji zbierają krwawe żniwo

Najnowsze