Andrzej Gołota

i

Autor: Andrzej Lange/Super Express Andrzej Gołota

Wielkie wyznanie

Niezwykle ważne wyznanie Andrzeja Gołoty o Bogu. Wyjątkowe słowa o wierze, wyznał o co prosił w modlitwach

2022-12-25 8:43

Dla tego sportowca kibice zarywali całe noce wiele razy w życiu. Andrzej Gołota jest jedną z ikon polskiego sportu. Niekoronowany mistrz świata w boksie wagi ciężkiej nie ukrywa, jak wielką wagę w jego życiu odgrywa Bóg. W książce „Boży doping” przyznawał, że wielokrotnie modlił się do Boga przed pojedynkami. Nigdy nie prosił jednak o wygraną! Czego oczekiwał w takim momencie?

Czy sportowcy związani ze sportami walki czują wyrzuty sumienia, jeśli są osobami wierzącymi w Boga? Andrzej Gołota tłumaczy, dlaczego nigdy nie miał wyrzutów sumienia. - Wiem, że zadane ciosy były wynikiem zdrowej, sportowej rywalizacji – przyznawał „Andrew”, który bardzo mocno wierzy w Boga. W książce „Boży doping” szczerze wypowiadał się na temat tego, co myśli o religii i wierze.

Nie uwierzycie, jak wyglądają święta u Grzegorza Krychowiaka. Po tych zdjęciach nie ma wątpliwości

Andrzej Gołota o Bogu. Wyjątkowe słowa o wierze

Andrzej Gołota twierdził, że modlił się przed każdą ringową wojną, ale nigdy nie prosił o zwycięstwo. - Nie ukrywam tego, że się boję przed każdym wejściem na ring, bo zdaję sobie sprawę z niebezpieczeństw. Ale modlitwa pomaga mi opanować ten strach. Nigdy nie proszę Boga o wygraną, jedynie o uniknięcie kontuzji – twierdził.

Jego żona Mariola Gołota przyznawała, że razem z mężem przeżyli wiele błędnych decyzji. - Z pomocą Opatrzności udało się pokonać kryzysy (…). Oboje chcieliśmy mieć rodzinę aż do śmierci. Mamy ślub kościelny, gdybyśmy wzięli rozwód, żadne z nas nie byłoby szczęśliwe. Rozwód zmienia układ rodziny, cierpią dzieci. To nie leży w zgodzie z naszą wiarą. Jesteśmy katolikami, nie wyobrażamy sobie układania życia po rozwodzie – opowiadała Interii.

Agnieszka Radwańska już tego nie ukrywa. Mówi o dużej ekscytacji, ten moment zbliża się wielkimi krokami

Zobacz, jak mieszka Andrzej Gołota. Kliknij w galerię poniżej i sprawdź.

Kim jest Andrzej Gołota? Bilans, osiągnięcia

Andrzej Gołota jest jednym z najwybitniejszych polskich pięściarzy w historii. Polak czterokrotnie bił się o pas mistrza świata, ale żadnego z tych pojedynków nie wygrał. Jest nazywany niekoronowanym mistrzem świata ze względu na kontrowersyjne decyzje sędziów. Stoczył 52 pojedynki w karierze. 41 z nich wygrał, 9-krotnie przegrywał. Po razie starcia kończyły się remisem i weryfikowaniem walki jako no-contest.

QUIZ: Rozpoznasz polskie gwiazdy mundiali?

Pytanie 1 z 12
Zaczynamy od łatwego pytania. Kim jest ten piłkarz?
QUIZ: Rozpoznasz polskie gwiazdy mundiali?
Jan Błachowicz po remisie na UFC 282: Wycofuję się z tych słów!
Najnowsze