Tragiczną wiadomość przekazała zrozpaczona żona Thorpe'a w emocjonalnym wywiadzie dla „The Times”. Amanda Thorpe powiedziała, że jej mąż nie był w stanie poradzić sobie z dolegliwościami natury mentalnej, pomimo otrzymywanego wsparcia z jej strony i ich dzieci. – Miał mnie i dwójkę córek, które kochał i które kochały jego. Mimo to nie wyzdrowiał. Ostatnio był bardzo chory. Uznał i wierzył, że będzie nam lepiej bez niego, a my jesteśmy załamani, że tak postąpił i odebrał sobie życie – powiedziała żona zmarłego.
Wielka tragedia w trakcie zawodów sportowych. 28-latek utonął na oczach kamer, sprawę bada policja!
To była druga próba samobójcza sportowca
Jak się okazało, Thorpe już wcześniej targnął się na życie. W 2022 r. go jednak wyratowano.
– Przez ostatnie kilka lat Graham cierpiał na ciężką depresję i lęk – wyjaśniła wdowa. – Doprowadziło to do próby samobójczej w maju 2022 r., która skończyła się długim pobytem na oddziale intensywnej terapii. Pomimo przebłysków nadziei, cierpiał na stany depresyjno-lękowe, które czasami były bardzo poważne. Wspieraliśmy go jako rodzina, próbował licznych terapii, ale niestety żadna z nich nie wydawała się działać – dodała Amanda Thorpe.
Graham Thorpe pozostawił żonę Amandę oraz dwie córki – 22-letnią Kitty i 19-letnią Emmę, a także pierwszą żonę Nicky i dwoje dzieci Henry'ego i Amelię.
W sobotę w Farnham odbyła się ceremonia upamiętniająca Thorpe'a, który spędził 17 lat grając dla Surrey. Przed meczem Farnham Cricket Club z Chipstead Cricket Club uczczono go minutą ciszy.
– Choroba psychiczna może dotknąć każdego – przyznała jego córka Kitty. – Nie wstydzimy się o tym mówić. Nie mamy nic do ukrycia. Wcześniej próbowaliśmy pomóc mu wyzdrowieć i chronić go, dlatego o tym nie mówiliśmy. Teraz nadszedł czas, aby podzielić się tą wiadomością, jakkolwiek okropna by była. Chcemy rozmawiać i dzielić się wiedzą, także by zwiększyć społeczną świadomość.
Potrzebujesz pomocy? Nie jesteś sam! Jeżeli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:
- 800 70 2222 - CAŁODOBOWY - Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym
- 800 12 12 12 - CAŁODOBOWY - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- 116 111 - CAŁODOBOWY - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
- 116 123 - CAŁODOBOWY - Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
- 112 - CAŁODOBOWY - Numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia