Słynny trener zmarł na zawał serca! Miał 103 lata

2020-03-26 8:44 MSo
Świeczka, znicz
Autor: Pixabay Świeczka

Świat piłki nożnej pogrążył się w wielkiej żałobie! Słynny meksykański trener Ignacio Trelles zmarł w wyniku zawału serca. Szkoleniowiec tamtejszej reprezentacji, a także takich klubów jak Club America czy Cruz Azul zmarł na zawał serca. Miał 103 lata!

Słynny meksykański trener Ignacio Trelles nie żyje - podało ESPN! Urodzony w Guadalajarze w 1916 roku szkoleniowiec umarł z powodu zawału serca. Przeszedł do historii światowego futbolu jako osoba, która jako pierwsza doprowadziła Meksyk do zwycięstwa na mistrzostwach świata. Zrobił to w 1962 roku, gdy jego kadra wygrała z Czechosłowacją 3:1 w Chile w 1962 roku.

Niesamowity gest byłego reprezentanta. Cezary Kucharski wspiera walkę z KORONAWIRUSEM

Pojechał z Meksykiem także na kolejny mundial w Anglii w 1966 roku. Na ławce "El Tri" zasiadał łącznie 106 razy! Był także utytułowanym szkoleniowcem prowadzącym tamtejsze kluby. Łącznie zdobył siedem mistrzostw kraju z CD Marte, Club Zapatepec, Club Toluca i Cruz Azul!

Ignacio Trelles zmarł w wieku 103 lat! W lipcu obchodziłby kolejne urodziny. Według informacji dziennikarza ESPN Heriberto Murriety, śmierć spowodowana była zawałem serca.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze