Słynny trener zmarł na zawał serca! Miał 103 lata

2020-03-26 8:44 MSo
Świeczka, znicz
Autor: Pixabay Świeczka

Świat piłki nożnej pogrążył się w wielkiej żałobie! Słynny meksykański trener Ignacio Trelles zmarł w wyniku zawału serca. Szkoleniowiec tamtejszej reprezentacji, a także takich klubów jak Club America czy Cruz Azul zmarł na zawał serca. Miał 103 lata!

Słynny meksykański trener Ignacio Trelles nie żyje - podało ESPN! Urodzony w Guadalajarze w 1916 roku szkoleniowiec umarł z powodu zawału serca. Przeszedł do historii światowego futbolu jako osoba, która jako pierwsza doprowadziła Meksyk do zwycięstwa na mistrzostwach świata. Zrobił to w 1962 roku, gdy jego kadra wygrała z Czechosłowacją 3:1 w Chile w 1962 roku.

Niesamowity gest byłego reprezentanta. Cezary Kucharski wspiera walkę z KORONAWIRUSEM

Pojechał z Meksykiem także na kolejny mundial w Anglii w 1966 roku. Na ławce "El Tri" zasiadał łącznie 106 razy! Był także utytułowanym szkoleniowcem prowadzącym tamtejsze kluby. Łącznie zdobył siedem mistrzostw kraju z CD Marte, Club Zapatepec, Club Toluca i Cruz Azul!

Ignacio Trelles zmarł w wieku 103 lat! W lipcu obchodziłby kolejne urodziny. Według informacji dziennikarza ESPN Heriberto Murriety, śmierć spowodowana była zawałem serca.